SUPERLIGA: Kaluđerović Vojvodini pokvario slavlje, "Brđani" trenera ispratili pobedom

06.03.2016. 15:22 21:51
Andrija Kaluđerović
Andrija Kaluđerović / Izvor: MN Press

Novosađani do 65. minuta vodili sa 2:0. U čak tri utakmice nije bilo golova.

Remijem na Banjici počeo je drugi dan 25. kola Superlige Srbije, pošto su Rad i Vojvodina odigrali meč koji je završen rezultatom 2:2

Poveli su gosti iz Novog Sada, golom Lazara Rosića, da bi u 54. minutu Nikola Ašćerić doneo prednost od 2:0. Iako je "kapital" Novosađana bio solidan, "građevinari" se nisu predavali. Pogocima Nikole Maraša (65. minut) i Andrije Kaluđerovića u 90. minutu. Na taj način, iskusni napadač pokvario je slavlje "stare dame" koja proslavlja 102. rođendan. Takođe, svojoj ekipi doneo je važan bod u borbi za "život". Rad je trenutno pretposlednji sa 20 bodova.

Na Banovom brdu, Čukarički je pobedio Javor sa 1:0, a jedini gol postigao je Andrija Pavlović. "Brđani" su na ovaj način ostali u vrhu tabele, a ovaj meč ujedno je bio i poslednji za Zorana Popovića, kao šefa struke tima iz Beograda.

U ostalim mečevima, nije bilo golova. Mreže su mirovale u duelima Borac - Spartak, OFK Beograd - Novi Pazar i Radnik - Metalac.