SVETSKA LIGA: Srbija sa maksimalnim učinkom putuje u Dubai

Tanjug
Vaterpolista Srbije Andrija Prlainović
Vaterpolista Srbije Andrija Prlainović / Izvor: Profimedia

U Kragujevcu savladana Rusija sa 14:7 (3:1, 4:2, 3:3, 4:1).

Vaterpolisti Srbije trijumfalno su okončali kvalifikacije za Svetsku ligu pošto su večeras u Kragujevcu, u šestom poslednjem kolu A grupe, savladali Rusiju sa 14:7 (3:1, 4:2, 3:3, 4:1). Na taj način je Srbija završila takmičenje u grupi sa svim pobedama, i ranije je obezbedila plasman na završni turnir.

Najbolji srpski vaterpolisti prvi put su odigrali zvaničnu utakmicu pred Kragujevčanima. U sjajnom ambijentu, u meču bez takmičarskog značaja, lako su došli do trijumfa, nakon što su na poluvremenu stekli nedostižna četiri gola prednosti (7:3).

U nastavku susreta dobrom igrom u odbrani Srbija je rutinski kontrolisala utakmicu i bez većih problema sačuvala sigurno vođstvo, a Savić je iskoristio priliku da ukaže šansu brojnim mladim reprezentativcima.
Uoči utakmice održana je mala svečanost povodom jubileja Andrije Prlainovića, koji je 200. put
igrao sa kapicom nacionalnog tima, a u ime Vaterpolo saveza Srbije sportski direktor Darko Udovičić uručio je reprezentativcu prigodan poklon.

Završni turnir Svetske lige biće održan od 15. do 21. juna u Dubaiju, a trofej brani Srbija.