TOP 8 EVROLIGE: Zvezda NIJE MOGLA! CSKA iz Beograda ide na FAJNAL-FOR

18.04.2016. 22:52
Zvezda - CSKA
Zvezda - CSKA / Izvor: Srbija Danas

CSKA pre više od 18.000 navijača pobedio Zvezdu 78:7119

Strašnim zakucavanjem Nemanje Dangubića (više pogledaj OVDE) počela je treća utakmica TOP 8 faze Evrolige između Crvene zvezde i CSKA. Treća i za sve Zvezdaše utakmica kojom se ne završava ovogodišnja avantura u najjačem takmičenju Starog kontinenta. No, želje su jedno... "Armejci" su, to je odavno svima jasno, favoriti i jači, ali i pored činjenice da nisu pokazali nikakvu spektakularnu partiju uspevaju da slave pred više od 18.000 navijača i postanu prvi učesnik fajnal-fora u Berlinu. Zvezda - CSKA 71:78 (21:18, 14:18, 12:23, 24:19).

CRVENA ZVEZDA - CSKA 71:78

CRVENA ZVEZDA:
Kinsi 9, Rebić, Dangubić 11 (4sk), Mitrović, Lazić 2, Micić 2 (0/4 za dva), Simonović 7, Gudurić, Jović 6 (6sk, 6as), Miler 15 (5sk), Cirbes 7 (5sk), Štimac 12 (8/10 za jedan).
CSKA:
De Kolo 20, Kulagin D, Teodosić 12 (7as, 7iz), Fridzon 2, Nikols 3, Džekson 6, Lazarev, Voroncevič 8, Higins 8, Kulagin M, Kurbanov 12, Hajns 7.

Zvezdi je "ekser u kovčeg" zakucao Zvezdaš - Miloš Teodosić. Teo je bio "nula" u prvom poluvremenu, ali je sa dve trojke i nekoliko njemu svojstvenih poteza "odveo" CSKA na, ispostaviće se, nedostižnih deset razlike pred kraj treće deonice. No, krenimo redom, prva četvrtina bila je prilično čudna. Čudna ako su u obzir uzme veliki broj izgubljenih lopti gostiju, ali i neefikasnost oba tima u prvih pet minuta. Iako su crveno-beli doneli koševe iz "Pionira" (više pročitaj OVDE) kao da se ruka stegla. Istina, odbrana našeg šampiona bila je sjajna, ne samo prvi deo, a napadi "armejaca" su bili zaustavljane u ranoj fazi. Ustvari, prilazi košu bili su zatvoreni i skok je radio odlično. De Kolo, a kasnije i Teodosić (kako je dočekan pročitajte OVDE) nisu imali rešenja. Prvi koš iz igre CSKA je dao na isteku četvrtog minuta prvog kvartala.

Sa dve trojke CSKA je stigao na 10:10, a onda je Zvezda opet došla do 16:10 (8. min). Višak su čuvali sve do 15 minuta, kada su gosti opet došli do 25:25. Niko nije odskočio, a Stefan Jović je tada zaradio treći faul i, naravno, morao je na klupu. Do kraja poluvremena se pritisak nije menjao. Zvezda je bila agresivnija, ali i nepreciznija. Samo jednu trojku je pogodila (Dangubić), ali je De Kolo sa 13 poena "držao" CSKA u meču.

Drugo poluvreme je počelo slično kao i prvo, ali je Zvezda brzo ušla u bonus, ali i problem s ličnim greškama - Dangubić 4 (do tada sa 8 poena najefikasniji igrač), Jović, Kinsi i Miler po tri. Trojke i dalje nisu htele, iako je poluvreme šutem s 7,25 počeo Kinsi, dok je CSKA uspela da na lak način, u nekoliko navrata, reši problem odbrane. U 26 minutu su imali plus sedam - 51:44, da bi minut kasnije posle druge trojke Teodosića došli do viška od deset poena - 54:44. (CSKA u trećoj deonici ubacila 6 trojki!)

Kraj je, na žalost, navijača i simpatizera Zvezde bio vidljiv. Kraj kakav nisu očekivali, ali je su Moskovljani pokazali poslovni profesionalizan zbog kojeg tim iz prestonog grada Rusije i ove godine mnogi vide kao prvog favorita za osvajanje Evrolige.  Trzaj na početku četvrtog dela, smanjenje minusa na osam (51:59) naterao je Dimitrisa Itudisa da traži tajm-aut u drugom minutu. Shvatio je da tu nešto ne funkcioniše... Taj trzaj su osetili navijači i najglasnijim navijanjem dali podršku. Ipak, ekipa CSKA je suviše iskusna, dobra i koncepcijski jaka, pa im ni prerani problem s faulovima nije predstavljao preveliko opterećenje. Zvezda je u 34. minutu prepolovila deficit (55:61) s kraja treće deonice,  da bi u 37. minutu minijaturama Kvinsija Milera i Marka Simonovića bilo 66:67.

I kada su prišli Kurbanov, Higins, i na kraju De Kolo trojkama su ponovo prednost doveli do +8. Dalje Zvezda nije mogla... CSKA zasluženo ide u Berlin