US OPEN: Lajović posle velike borbe eliminisan sa "Flešing Medouza"

27.08.2014. 19:20 22:11
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: Profimedia

Drugi reket Srbije poražen u svom premijernom meču u karijeri u glavnom žrebu US Opena poražen od nekadašnjeg 14. reketa sveta Jiržija Janovica.

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je u meču prvog kola Otvorenog prvenstva SAD od Poljaka Jiržija Janovica rezultatom 3:1 (6:3, 7:5, 5:7, 7:5).

U svom prvom meču u karijeri u glavnom žrebu US Opena i prvom nastupu posle pauze zbog povrede leđa od koje se oporavljao u prethodnom periodu, mladi srpski teniser poražen je u tri časa dugom meču protiv favorizovanog Poljaka, nekadašnjeg 14. reketa sveta.

Drugi reket Srbije dobro je počeo susret, već u trećem gemu oduzeo servis protivniku, ali je Poljak odmah uzvratio i to sa dva vezana brejka (ukupno četiri gema u nizu), da bi u nastavku sigurno sačuvao vođstvo do kraja i taj deo igre rešio u svoju korist - 6:3.

U drugom setu suprotna slika. Janovic je taj koji je stigao do ranog brejka, već u uvodnom gemu i uz izvesne muke čuvao ga do šestog gema, kada Lajović uspeva da vrati izgubljeni servis - 3:3. Momak iz Stare Pazove preuzima vođstvo, ali u samoj završnici seta još jednom gubi servis (5:6) i pruža šansu Poljaku da servira za set, što ovaj i čini i stiže do ubedljivih 2:0.

I u trećem delu igre igralo se u egalu do šestog gema, kada je naš teniser konačno uspeo da oduzme servis Janovicu i povede sa 4:2. Sigurno je sačuvao servis u do završnice, pri rezultatu 5:3 servirao za set, imao i set loptu, ali se 43. teniser sveta izvukao i vratio izgubljeni servis. Ipak, u 12. gemu Srbin stiže do nove set lopte, ovog puta na servis protivnika, i koristi je za smanjenje rezultata i vraćanje neuzvesnosti u meč - 7:5.

Najveća neizvesnost viđena je u četvrtom delu igre. Lajović je imao dve dobre prilike za brejk u četvrtom gemu, Janovic istu mogućnost u narednom, ali brejka nije bilo sve do 11. gema, kada je Poljak stigao do brejka i trasirao sebi put do druge runde koju je izborio u narednom servis gemu - 5:7.

Janovic će u drugom kolu igrati protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona koji je posle velike bitke bio bolji od Urugvajca Pabla Kuevasa rezultatom 3:2 (6:3, 6:7, 4:6, 6:2, 7:6).