US OPEN (KVALIFIKACIJE): Bozoljac poražen na startu

21.08.2014. 00:42
Ilija Bozoljac u meču Dejvis kupa protiv Češke
Ilija Bozoljac u meču Dejvis kupa protiv Češke / Izvor: MN Press

Dejvis kup reprezentativac Srbije nije uspeo da se plasira u drugu rundu kvalifikacija za poslednji gren slem sezone pošto je u dva taj-brejka poražen od Mađara Fučoviča.

Srpski teniser Ilija Bozoljac nije uspeo da se plasira u drugo kolo kvalifikacija za glavni žreb US Opena pošto je u prvoj rundi poražen od Mađara Martona Fučoviča rezultatom 2:0 (7:6, 7:6).

Bozoljac je posle jednog časa i 51 minuta igre i dva taj-brejka morao da "položi oružje" pred 152. teniserom sveta iako je u prvom setu dva puta nadoknadio brejk zaostatka i imao set loptu, ali je Fučovič ipak poveo posle velike bitke rezultatom 10:8. U drugom delu igre srpski teniser je bio taj koji je prvi stigao do brejka, ali nije uspeo da ga sačuva do kraja, pa je posle više koncentracije u odlučujućem gemu mađarski teniser stigao do trijumfa rezultatom 7:5.

Bozoljac se ovim porazom pridružio Peđi Krstinu, kojeg je u utorak eliminisao Italijan Roberto Marćora.

Čast srpskog muškog tenisa u kvalifikacijama za poslednjii gren slem bio je Filip Krajinović, koji je u noći između utorka i srede savladao 260. tenisera sveta, Britanca Danijela Koksa rezultatom 2:0 (6:3, 6:3). Krajinović će se u meču druge runde, u četvrtak sastaje sa Italijanom Markom Čekinatom.

U glavni žreb US Opena svojim plasmanom na ATP listi direktno su se plasirali Novak Ðoković i Dušan Lajović. Otvoreno prvenstvo SAD održava se od 25. avgusta do 8. septembra na terenima "Flešing Medouza".