ATP ŠANGAJ: Federer nedostižan za Novaka

11.10.2014. 14:01 16:06
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Profimedia

U polufinalu Švajcarac pobedio 6:4, 6:4 i za titulu će se boriti sa Žilom Simonom iz Francuske.

Novak Đoković zaustavljen je u polufinalu ATP turnira u Šangaju. Bolji od njega bio je Švajcarac Rodžer Federer koji je pobedio 6:4, 6:4. Na taj način je srpski teniser propustio priliku da se izjednači po pobedama u međusobnim mečevima sa Švajcarcem koji sada vodi 19:17. Federer će se u finalu sastati sa Žilom Simonom iz Francuske koji je bio bolji od Felisijana Lopeza.

Đoković je odlično počeo i sa ubojitim servisima napao Švajcarca. Ipak, i Federer je bio siguran na svoj servis, a u petom gemu je napravio brejk i zadržao prednost do kraja seta. U drugom je odmah na početku napravio brejk i, iako se vodila dosta izjednačena borba, nije dozvolio prvom reketu sveta da uzvrati istom merom.

Tokom celog meča Novak je imao samo jednu brejk loptu (koju nije iskoristio), a Švajcarac čak deset (iskoristio dve). Od našeg tenisera je bio bolji i u asevima (8:5).

Prenos uživo možete da pratite na Srbijadanas.com:

2. set - 4:6

Već na početku drugog seta Švajcarac je napravio brejk. Poveo je 40:15 i iskoristio drugu brejk loptu. U drugom gemu Federer je poveo 40:0, Đoković je smanjio na 40:30, ali to nije bilo dovoljno za preokret. Federer je poveo 2:0. Đoković je smanjio na 2:1 i produžio nadu.

Federer nastavlja sa odličnim servisima i vodi 3:1. U sledećem gemu je poveo 40:15, ali je Novak izjednačio na 40:40. Posle je imao još dve brejk lopte, ali se Novak nije dao i smanjio na 3:2.

U šestom gemu je Novak poveo 30:0, ali je Federer preokrenuo i poveo 4:2. Posle velike borbe u sedmom gemu Novak je smanjio na 4:3. U narednom gemu je Rodžer je poveo 40:0, ali je Novak izjednačio. Federer je onda imao još nekoliko gem lopti i poveo 5:3. Na Novakov servis Federer je poveo 30:0 i imao dve meč lopte, ali je srpski teniser iskoristio prvu gem loptu i smanjio na 5:4. U narednom gemu Švajcarac je bio siguran i osvojio set 6:4.

1. set - 4:6

Počeo je Novak sigurno, napao iz servisa i poveo 1:0. Posle velike borbe u drugom gemu rezultat je izjednačen na 1:1. Nastavio je Đoković sa odličnim servisima i poveo 2:1. Ubrzo je Švajcarac izjednačio na 2:2.

Prvi je brejk u petom gemu načinio Federer i poveo 3:2. Švajcarac je povećao na 4:2 iako je Novak imao brejk loptu. Na svoj servis Novak je smanjio na 4:3 iako je Švajcarac izjednačio na 40:40. Federer je dobio gem za 47 sekundi bez izgubljenog poena odserviravši čak četiri asa i poveo 5:3. Novak je smanjio na 5:4.

Federer je na svoj servis poveo 30:0, ali je Novak izjednačio. Ipak, naredna dva poena je dobio Švajcarac i dobio prvi set 6:4.