OVO VIŠE NIJE ZANIMLJIVO: Surovi Đoković SA NULOM dobio Mareja i stigao do rekorda Australijan opena

31.01.2016. 09:24 13:40
Novak Đoković sa peharom Australijan opena
Novak Đoković sa peharom Australijan opena / Izvor: Reuters

Novaku šesta titula u Melburnu, ukupno 11. gren slem trofej!

Novak Đoković je neprikosnoveni vladar Australije! Najbolji teniser sveta je trijumfom nad Endijem Marejem u finalu „Ozi opena“ rezultatom 6:1, 7:5, 7:6 (3) šesti put u karijeri osvojio prvi gren slem u godini i izjednačio se sa Rojom Emersonom po broju titula na prestižnom turniru. Đoković je stigao do 11. pehara iz gren slem serije i u nastavku karijere juriće rekord Rodžera Federera od 17 najvrednijih trofeja „belog sporta“.

Novaku nije bilo lagodno kao u polufinalnom duelu protiv Rodžera Federera, iako Britanac nije uspeo da osvoji set poput Švajcarca. Drugi teniser sa ATP liste je u drugom setu, kada se meč lomio, vršio ogroman pritisak na Đokovića. Posle propuštene šanse, činilo se da se samopouzdanje Mareja ispumpalo kao balon, ali Britanac nije klonuo duhom i pored Novakovog vođstva od 2:0 u trećem setu.

Novak je, međutim, i pored pokušaja Mareja da produži dramu, priveo posao kraju u taj-brejku i ostavio dobrog prijatelja iz tinejdžerskih dana da pati. Kako drugačije opisati stanje čoveka koji je peti put izgubio finale na „Rod Lejver areni“, četvrti put upravo od Srbina.

Tviteraši SLOŽNI: Dosadno i nezanimljivo finale, a TVIT DANA je komentar NAŠEG nekadašnjeg NBA igrača

Đoković sada vodi sa 22:9 u međusobnim okršajima, sakupio je šest titula u Melburnu bez poraza u finalu, a u konačnom gren slem bilansu samo četvorica tenisera imaju više uspeha od Đokovića. Novak je sa 11 pehara velika pretnja Roju Emersonu (12), Pitu Samprasu i Rafaelu Nadalu (14), ali i pomenutom Federeru (17).

Tekstualni prenos meča mogli ste da pratite na Srbiji Danas.

Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

3. set

Novak ne želi da se ovo finale produži, te odmah prvi brejk. Nole oduzima servis Mareju posle sjajnog gema, ali i lopte koja je pogodila liniju. Potvrdu su svi dobili posle čelendža, koji je zatražio Škot. 2:0! Brže nije moglo. S "nulom".

Opet je Marej izgubio 30:0, ali ovoga puta nije dozvolio Novaku da ode na dva brejka viška. Smanjuje, na oduševljenje publike, na 1:2 u trećem setu.

Kocka se Novak ili poslednji trzaj Endija? Đoković je u šestom gemu ispustio prednost brejka, rezultatski egal - 3:3. Na krilima napumpmanog adrenalina Marej prvi put vodi u trećem setu, 4:3.

Ljudi, Novak LETI! (FOTO)

Uspeo je Novak da se smiri i posle 30:30 izjednači na 4:4. Serija lakih gemova za servere dovela je do taj-brejka, 6:6

Marej je započeo taj-brejk duplom servis greškom, a Đoković as udarcem. Marej je zatim forhendom pogodio mrežu za 3:0.

Nova greška Marjea donosi Đokoviću ogromnih 4:1. Bio je to kraj, Đoković je iskoristio treću meč loptu i slavio sa 7:67:3) posle dva sata i 55 minuta.

2. set

Marej je podigao nivo igre, dobio svojs ervis gem., ali je Novak ekspresno izjednačio rezultat sa jednim izgubljenom poenom, 1:1.

Novakov sin Stefan GLEDA TATU, ali ono što je uradio kad je na TV video Mareja je... (VIDEO)

Šteta, četiri brejk lopte je imao Đoković u trećem gemu drugog seta, ali se Marej izvukao, 2:1 za drugog tenisera sveta. Na velikim mukama je bio Srbin u šestom gemu, ali je uspeo da sačuva  servis posle velike borbe, 3:3.

Brejk! Teniser i kažu da je sedmi gem u setu najvažniji, a Đoković je baš u njemu uspeo da oduzme servis Mareju, koji je mnogo opasniji nego u prvom setu. Novak vodi sa 4:3.

Preokret! Marej je uspeo da načini prvi brejk u meču, a onda posle maratonskog gema spreči novi-ribrejk. Đoković je ispustio dve šanse za novo vođstvo, pa sada Britanac ima prednost, 5:4.

Uspeo je Đoković da se izvuče iz neprijatne situacije, pošto je Marej imao 15:30, 5:5.

Šta je sada uradio Đoković! Marej je vodio 40:0, a onda je srpski as vezao pet poena na protivnikov servis i dobio gem, 6:5. Novak servira za 2:0.

Drama u 12. gemu. Đoković je na 30:15 vezao dve duple greške (prve na meču), ali mu je dobar servis omogućio izjednačenje. Marej je poklonio set loptu Novaku koju je odmah iskoristio, 7:5 za ogromnih 2:0 posle 80 minuta gladijatorske borbe.

1. set

Težak uvodni gem. Novak je poveo 30:0, ali je Marej stigao do brejk lopte. Đoković je uspeo da se izvuče i povede sa 1:0.

Brejk! Đoković je iskoristio prvu šansu da oduzme servis protivniku. Marej je napravio duplu grešku i poklonio Đokoviću gem, 2:0. To kao da je "omekšalo" ruku Srbinu, bez izgubljenog poena povećao je prednost, 3:0.

Mašina se upalila! Drugi brejk, pa još jedan lagan gem na svoj servis, Đoković ima ogromno vođstvo, 5:0.

Marej je uspeo da osvoji gem, ali je Đoković dobio prvi set već posle sedmog gema! Namučio je Britanac Novaka u poslednjem gemu, ali je Srbin uspeo d aiskoristi treću set loptu posle dva odlična servisa. Posle 30 minuta igre, 1:0 (6:1)!