VALJAK BEZ POBEDE: Remi Partizana i Volgara

06.02.2016. 12:03
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Svi golovi pali u prvom poluvremenu.

Partizan je u petom pripremnom meču na Kipru odigrao 2:2 protiv ruskog drugoligaša Volgara iz Astrahana, a sva četiri gola viđena su u prvom poluvremenu duela koji je odigran na stadionu GSP u Nikoziji. Zanimljivo je da je timu Partizana bio i Abubakar Oumaru uprkos pričama da je već prodat kineskom drugoligašu Šenženu.

Iako je Partizan bolje otvorio meč, Volgar je poveo u 13. minutu, Kolomičenko je savladao Šaranova koji je bio nemoćan da zaustavi udarac iz neposredne blizine. Samo četiri minuta kasnije Partizan je izjednačio, polukontru je povukao Saša Lukić, dodao do Marka Golubovića koji je raspalio po lopti sa oko 20 metara, a ona se od stative odbila iza leđa golmana Volgara. Već u 23. minutu Partizan stiže do potpunog preokreta, 18-godišnji Veljko Birmančević je postigao prvenac u dresu crno-belih. Birmančević se odlično snašao posle kornera Saše Lukića i dodavanja glavom Oumarua. Vođstvo Partizana trajalo je do 35. minuta, kad je strelac za Volgar bio Piljev koji se najbolje snašao posle centaršuta iz slobodnog udarca i uklizavanjem poslao loptu iza leđa Šaranova.

U drugom poluvremenu igralo se ravnopravno, a šansu utakmice propustio je Ismael Beko Fofana koji je u 70. minutu mogao i morao da postigne gol. I Volgar je mogao do pobede, ali njegovi napadači nisu iskoristili zicer u finišu meča.

PARTIZAN: Šaranov (od 46. Jovičić) - Vulićević, Jevtović, Milenković, Subić - Lukić, Kosović, Birmančević - Golubović, Fofana, Oumaru (od 72. Vlahović).

Kasnije danas, od 17 i 30, Partizan će odigrati još jedan prijateljski meč, protiv beloruskog Šahtjora iz Soligorska, u njemu će na teren potpuno drugi sastav u odnosu na ovaj koji je igrao protiv Volgara.