10°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

LE (PLEJ-OF): Dortmund nadoknadio tri gola zaostatka i "otopio" norveške fjordove

20.08.2015. 23:05
Fudbaleri Dortmunda
Fudbaleri Dortmunda / Izvor: Beta/AP
Golgeterski atraktivne prve utakmice plej-ofa Lige Evrope.

Ovo je bilo veče preokreta u plej-ofu za Ligu Evrope. Holandski Az Alkmar je na gostovanju u Rumuniji protiv Astre već u trinaestom minutu imao prednost od 0:2, da bi Rumuni već do poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist 3:2. Rezultat poluvremena je ostao aktuelan do kraja utakmice.

Slovačka ekipa Žilina ugostila je apsolutnog favorita, aktuelnog osvajača španskog Superkupa Atletik Bilbaoa. Bilbao je, barem u prvom poluvremenu opravdao ulogu favorita, pa se na odmor otišlo vođstvom Baskijaca od 0:2. Ne zna se tačno kako je trener domaćina motivisao ekipu na poluvremenu, ali su igrači Žiline na teren izašli kao sasvim drugi tim. U prilog tome govori i totalni preokret golom Vilijana u 94. minutu utakmice.

Preokret je viđen i u Norveškoj. Naime, domaći Od Grenland je već u 22. minutu vodio sa 3:0 protiv Dortmunda, ali to je bilo sve što je bilo viđeno od ekipe sa severa "zemlje vikinga". Dva gola Obamejanga u 34. i 76. minutu i pogodak Kagave na samom startu drugog poluvemena doneli su izjednačenje, a totalni preokret bilo je delo Jermenskog reprezentativca Henrika Mktarijana pred sam kraj utakmice.

Ekipa Dinama iz Minska, koju sa klupe predvodi bivši trener Partizana Vuk Rašović savladala je Salcburg sa 2:0. Prednost je duplirao srpski internacionalac Nenad Adamović u sudijskoj nadoknadi.

Astra - AZ Alkmar 3:2 (3:2)

Dinamo Minsk - Salcburg 2:0 (0:0)

Gabala - Panatinaikos 0:0

Ajaks - Jablonec 1:0 (0:0)

Krasnodar - Helsinki 5:1 (2:1)

Liberec - Hajduk 1:0 (0:0)

Molde - Standard 2:0 (2:0)

PAOK - Brondbi 5:0 (2:0)