VIMBLDON: Marin pošteno namučio Novaka

02.07.2014. 14:28 18:30
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Beta/AP
Đoković se plasirao u polufinale pošto je pobedio Čilića 6:1, 3:6, 6:7 (4:7), 6:2, 6:2.

Novak Đoković se plasirao u polufinale Vimbldona pošto je u četvrtfinalu savladao Marina Čilića iz Hrvatske tek posle pet setova 6:1, 3:6, 6:7 (4:7), 6:2, 6:2. U borbi za finale on će se sastati sa Bugarinom Grigorom Dimitrovim koji je pobedio prošlogodišnjeg pobednika Vimbldona Britanca Endija Mareja sa 6:1, 7:6 (7:4), 6:2.

Meč je bio mnogo dramatičniji nego što se očekivalo.- Počelo je idealno za Đokovića, koji je prvi set dobio bez većih problema. Ipak, u drugom je Čilić napravio brejk u četvrtom gemu i poveo 3:1. Do kraja seta je zadržao prednost.

Treći set je bio najuzbudljiviji, a odlučio ga je taj-brejk. Imao je Đoković čak sedam brejk loptii, ali je iskoristio samo onu za izjednačenje na 6:6. U taj-brejku je Čilić poveo od početka i dobio taj deo igre.

U četvrtom setu nije bilo dramatike. Srpski teniser je poveo 4:0, napravivši dva brejka. Hrvatski teniser se pomirio sa gubitkom tog seta, pa nije pružao preveliki otpor. Sličan je bio i peti. Opet je prvi nosilac na početku napravio brejk i to je bio prevelik zalogaj za Čilića.

Ovo je deseta pobeda Đokovića nad Čilićem u isto toliko mečeva. Oba tenisera su imala po deset aseva, ali je Hrvat imao tri duple servis greške više (6:3). Novaka je služio prvi servis (70 odsto, naspram 56 Čilićevih). Hrvat je imao deset vinera više (42:32), ali i više neiznuđenih grešaka (48:32).

Prenos uživo možete da pratite na Srbijadanas.com:

5. set

Kao i četvrti set, i peti je Novak počeo brejkom, a u narednom gemu je bio siguran na svoj servis i poveo 2:0. Čilić je dobio gem na svoj servis i smanjio na 2:1. U naredna dva gema nije bilo brejka, pa je rezultat 3:2. Novak je na svoj servis povećao na 4:2. Novak je iskoristio drugu brejk loptu i poveo 5:2. U narednom gemu je iskoristio prvu meč loptu i plasirao se u polufinale.

4. set

Počeo je odlično Đoković i iskoristio treću brejk loptu. Dobio je Đoković gem i na svoj servis, iako je Hrvat imao brejk loptu. Đoković je napravio i drugi brejk u četvrtom setu i poveo 3:0. U narednim gemovima nije bilo brejka, pa je četvrti set pripao Đokoviću 6:2.

3. set

Oba tenisera su sigurna na svoj servis, pa je rezultat 2:1 za Đokovića. U četvrtom gemu je srpski teniser imao dve brejk lopte, ali ih nije iskoristio, pa je rezultat 2:2. Novak je poveo 3:2. Čilić je uspeo da izjednači na 3:3, a onda se Novak namučio u sedmom gemu. Hrvat je stigao do 40:40, a Đoković se sjajno odbranio i dobio dva naredna poena za 4:3.

Srpski teniser propustio je četiri brejk prilike u osmom gemu, ali je vidno nervozan uspeo da dobije naredni gem, 5:4. Čilić je izjednačio na 5:5 i pritom nije izgubio nijedan poen u gemu. Prvi brejk u trećem setu je pripao Čiliću, koji je iskoristio drugu brejk loptu. U naredbnom gemu je Novak iskoristio prvu brejk loptu i rezultat je 6:6.

Čilić je dobio taj-brejk 7:4. Poveo je Hrvat 2:0, ali je Đoković izjednačio na 2:2. Opet je Čilić stekao dva poena prednosti i zadržao je do kraja i poveo 2:1 u setovima.

2. set

Mnogo drame u prvom gemu. Đoković je bio nadomak brejka, ali se Čilić izvukao i poveo 1:0. I drugi gem je bio zanimljiv. Čilić je pružio mnogo bolji otpor nego pre, ali je Novak izjednačio na 1:1. Čilić je dobio naredni gem i poveo 2:1. Čilić je napravio prvi brejk na meču i poveo 3:1. Na svoj servis je Hrvat iskoristio drugu gem loptu i poveo 4:1. Đoković je dobio gem na svoj servis i smanjio na 4:2. Čilić je poveo sa 5:2, a potom je Novak na svoj servis smanjio na 5:3. Na svoj servis je Čilić bio siguran i dobio drugi set 6:3.

1. set

Đoković je napravio brejk u drugom gemu i poveo 3:0, pošto je na svoj setrvis bio siguran. Čilić je dobio gem na svoj servis i smanjio na 3:1. Naredni gem je dobio Đoković i povećao na 4:1. Đoković je iskoristio drugu brejk loptu i poveo 5:1. Prvi nosilac nije dozvolio iznenađenje i dobio je prvi set sa 6:1.