VIMBLDON: Đoković impresivno do drugog kola!

23.06.2014. 18:03 20:22
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Tanjug

Fantastična partija našeg tenisera na startu turnira u Londonu.

Najbolji srpski teniser Novak Ðoković uspešno je startovao na Vimbldonu, pošto je u prvom kolu savladao Kazahstanca Andreja Golubjeva sa 3:0 (6:0, 6:1, 6:4). Ðoković je do treće pobede u međusobnim duelima protiv Golubjeva došao posle 87 minuta igre.

Srpski teniser je opravdao ulogu favorita i prvog nosioca na turniru. Dominirao je tokom većeg dela meča, dozvolivši protivniku da samo u trećem setu da pruži ozbiljniji otpor. Koliko je 27-godišnji Beograđanin bio ubedljiv govori podatak da je kazahstanskom teniseru u prva dva seta prepustio samo jedan gem. U nastavku meča Golubjev je zaigrao bolje, ali nedodvoljno da napravi iznenađenje.

Protivnik Ðokovića u drugom kolu biće Čeh Radek Štepanek, koji je bio bolji od Urugvajca Pabla Kuevasa sa 6:2, 6;4, 6:4.

3. set:

Prvi put na meču Golubjev je poveo posle 14 odigranih gemova. Doduše njegova prednost je kratko trajala, jer je u narednom servis gemu izjednačio na 1:1. Novak je u petom i sedmom gemu propustio po dve šanse za brejk, međutim konačno je slomio otpor Kazahstanca u devetom. Pri vođstvu od 5:4, Nole je dobio priliku da servira za plasman u drugo kolo "Ol Ingland kluba", što je iskorisio i tako stavio tačku na sjajno odigran uvodni meč na najprestižnijem turniru na svetu, 6:4.

2. set:

Novak je u drugom setu nastavio u istom ritmu, a u tim trenucima je izgledalo kao da Golubjev nema nikakvu želju za igrom. Posle samo osam minuta igre, Đoković stiče prednost od 2:0. Veoma raspoloženo je izgledao srpski teniser na terenu, koji je poveo posle samo 16 minuta igre u drugom setu sa 4:0. Đoković je u narednom gemu servirao za prednost od 5:0, što je i ostvario. Publika na centralnom terenu zdušno pozdravlja svaki osvojeni poen Golubjeva. Kazahstanac je posle 11 izgubljenih uzastopnih gemova, konačno došao do prvog na ovom meču, što su gledaoci na centralnom terenu nagradili gromoglasnim aplauzom. Đoković je u sedmom gemu iskoristio drugu set loptu i tako posle 48 minuta igre poveo sa 2:0 u setovima.

1. set:

Novak je veoma lako osvojio prvi servis gem, a u drugom je viđena velika borba na servis Golubjeva. Srpski teniser je iskoristio treću brejk šansu i posle 11 minuta poveo sa 2:0. U četvrtom gemu Novak je ponovo oduzeo servis protivnika, posle dve brejk prilike. Golubjev je pokušao servis volejom da dođe do đusa, međutim sjajan bekhend pod noge mu je poslao Đoković i tako poveo sa 4:0. Samo 24. minuta igre bilo je dovoljno Đokoviću da osvoji prvi deo igre (6:0), u kom je bio dominantan u svim segmentima igre.