VIMBLDON: Štepanek pošteno namučio Đokovića!

25.06.2014. 17:26 21:05
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Tanjug

Prvi nosilac imao je veoma težak posao u drugom kolu turnira u Londonu.

Najbolji srpski teniser Novak Ðoković plasirao se u treće kolo Vimbldona, pošto je savladao Čeha Radeka Štepaneka sa 6:4, 6:3, 6:7, 7:6. Meč je trajao tri sata i 20 minuta, a Ðoković je teže nego što se očekivalo došao do 11. pobede u međusobnim duelima protiv Štepaneka.

Srpski teniser je osvojio prva dva seta i očekivalo se da će rutinski privesti meč kraju. Ipak, Štepanek je u tim trenucima pružio snažan otpor, iako je drugi reket sveta u taj-brejku vodio u trećem delu igre sa 5:2 i bio na dva poena od pobede. U četvrtom setu teniseri su čuvali svoje servise, pa je pitanje pobednika ponovo odlučeno u taj-brejku, koji je Srbin ovoga puta rešio u svoju korist. Đoković će u trećem kolu igrati protiv Francuza Žila Simona, koji je bio bolji od Robina Hasea.

4. set:

Veoma izjednačena igra viđena je u četvrtom setu. Prvu brejk šansu imao je Štepanek tek u 11. gemu seta, ali se Novak odbranio i poveo sa 6:5. Velika broba viđena je u taj-brejku, gde je Novak imao prednost od 5:2, ali je Štepanek sjajnim udarcima sa osnovne linije uspeo da se vrati u meč i poravna na 5:5. Čeh je servirao za ostanak u meču ali je Đoković odličnim riternom iz poslao lopticu pored Štepaneka, koji je tražio čelendž, ali je nije bio u pravu. Ovim poenom meč je okončan posle tri sata i 20 minuta igre.

3. set:

Štepanek je lako dobio uvodni gem trećeg seta. Sa druge strane, Đoković se namučio na svoj početni udarac. Čeh je imao 0:30, ali je srpski teniser dobio četiri uzastopna poena i izjednačio na 1:1.

Do šestog gema nije bilo uzbuđenja, a onda je Đoković spasio dve brejk lopte i iskoristio tek treću gem šansu. Mogao je Novak da povede sa 4:3, međutim upornom Štepaneku ne pada na pamet da se preda. I Čeh je dva puta bio u opasnosti da izgubi svoj servis, ali je poveo sa 4:3.

Novak je lako izjednačio, namučio Štepaneka u devetom gemu, ali nije stigao do brejk lopte. Bez izgubljenog poena Srbin je izjednačio na 5:5 i ponovo "napao" Štepanekov servis. Došao je Srbin do 40:40,  ali je Štepanek osvojio gem. Đoković je zatim rutinski izborio taj-brejk, 6:6.

Štepanek je poveo sa 2:0 u taj-brejku, međutim Đoković je brzo postavio stvari na svoje mesto. vezao je tri poena i došao do vođstva od 3:2. Posle servisa srpskog asa na prvu promenu strana teniseri su otišli sa rezultatom 4:2 za prvog nosioca. Novak je vezao i peti poen...

Štepanek je osvojio dva poena na svoj servis, pa je načinio i mini brejk, 5:5. Sjajno je Štepanek napao Srbina i došao do set lopte, 6:5 za Čeha. Velika radost Štepaneka, 38. teniser sveta dobio je taj-brejk sa 7:5 i smanjio na 2:1 u setovima.

2. set:

Serveri su sigurni na startu drugog seta. Đoković je izgubio samo poen u tri gema, dok je Štepanek u dva gema dozvolio dva peona srpskom asu, 3:2.

Drugi teniser sveta dočekao je šansu u šestom gemu, vezao četiri poena i načinio brejk, 4:2. Novak se zatim kockao, ispustio vođstvo od 40:0, ali se izvukao zahvaljujući dobrom servisu, 5:2.

Imao je Đoković set loptu u osmom gemu, ali je Štepanek sa nekoliko odličnih voleja produžio drugi set. Bacao se Čeh po travi Cntralnog terena na Đokovićev servis, maksimalno se borio, ali ovoga puta nije mu bilo spasa, 6:3 posle 33 minuta borbe u drugom setu.

1. set:

Đoković je dobio prvi gem bez izgubljenog poena, Štepanek mu je odgovorio istom merom. Čeh je uspeo da u trećem gemu dođe od 40:15 do 40:40, ali se Đoković izvukao.

U naredna dva gema nije bilo problema za tenisere sa početnim udarcem, 3:2. Prvi nosilac namučio je Štepaneka u šestom gemu, stigao do izjednačenja, ali je 38. teniser sa ATP liste izjednačio na 3:3.

Đoković je dozvolio rivalu da stigne do izjednačenja i u sedmom gemu, posle vođstva od 40:15.  Štepanek je ponovo izjednačio, a onda se Novak opet mučio na svoj servis. Dozvolio je motivisanom Čehu dve vezane brejk lopte, ali se izvukao iz problema i poveo sa 5:4.

Drugi teniser sveta konačno je ozbiljno zapretio Štepaneku na njegov servis u 10. gemu, stigao do 15:40, ali nije uspeo da materijalizuje prednost jer je Štepanek bio sjajan na mreži.

I pored odlične igre rivala, Đoković je iskoristio treću brejk i set loptu, 6:4 posle 43 minuta igre.