VIMBLDON: Krajinović zastao pred iznenađenjem!

30.06.2015. 20:46
Filip Krajinović
Filip Krajinović / Izvor: MN Press

Mladi srpski teniser nije uspeo da izbori plasman u drugo kolo gren slema na londonskoj travi.

Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Vimbldona, pošto je u uvodnoj rundi poražen od Nikolasa Maua rezultatom 3:1 (7:6, 6:4, 3:6, 7:5).

Mladi srpski teniser pružio je dostojan otpor favorizovanom Francuzu, ali nije uspeo da iskoristi trenutke slabije igre protivnika, kao ni povredu koju je Mau imao tokom trećeg seta. Krajinović je uspeo da ubedljivo osvoji taj deo igre, ali ne i da potpuno preusmeri tok igre na svoju stranu, pa je takmičenje u Londonu završio već u prvom kolu.

Dvadesettrogodišnji Somborac je pružio odličnu partiju, prvi set je posle postpuno izjednačene igre izgubio tek u taj-brejku, da bi prvi brejk bio viđen tek u 22. gemu meča, ali je nažalost on bio uvod u vođstvo Francuza od 2:0 u setovima. Ipak, Krajinović je uspeo da smanji na 2:1, u četvrtom setu odigra još jedan egal period, ali je na izjednačenju u 12. gemu dva vezana forhenda izbacio u aut i praktično poklonio Mauu pobedu, iako je prethodno spasio jednu meč loptu.

Kako je svoj meč prvog kola okončao Viktor Troicki pogledajte OVDE, dok najveće izjednačenje drugog dana možete pogledati OVDE.