VIMBLDON: Rumunka Nikulesku prejaka za Krunićevu

30.06.2016. 13:41
Aleksandra Krunić
Aleksandra Krunić / Izvor: MN Press

Srpska teniserka pružila jači otpor samo u drugom setu.

Srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u drugo kolo Vimbldona. Bolja od naše teniserke bila je Rumunka Monika Nikulesku rezultatom 2:0 (6:1, 6:4) posle samo 65 minuta igre.

Posle ubedljivo izgubljenog prvog seta naša igračica se „probudila“ i na samom startu drugog seta imal brejk prednosti kada je vodila sa 3:1, međutim od tog trenutka osvojila je samo jedan gem i tako završila učešće na trećem gren slemu sezone. Krunićeva je tokom meča zabeležila više vinera, ali je imali i daleko veći broj neiznuđenih greašaka.

Aleksandra Krunić je u glavni žreb Vimbldona ušla preko kvalikacija, ali nije uspela da odbrani bodove pošto je prošle godine stigla do trećeg kola. Od ostalih naših tenisera do kraja dana ukoliko vremenske prilike to dozvole svoje mečeve  bi trebalo da odigraju Jelena Janković i Viktor Troicki.