Rezultati u "E" grupi Evrolige idu na ruku Zvezdi! (VIDEO)

05.02.2016. 22:08
Bogdan Bogdanović i Željko Obradović
Bogdan Bogdanović i Željko Obradović / Izvor: MN Press

Poraz od Darušafake je donekle anuliran, ali je tek sada žal još veći za propuštenom šansom.

Košarkaši Crvene zvezde nisu sinoć uspeli da savladaju tursku Darušafaku, ali je današnji razultati u evroligaškoj grupi "E" ostavljaju u solidnoj poziciji pred nastavak takmičenja. U turskom derbiju između Fenerbahčea i Efesa, trijumfovao je Fenerbahče koji je tako ostao jedini neporaženi klub Evrolige u ovoj fazi sa svih šest pobeda.

Ponovo su snage odmerili trofejni srpski treneri Željko Obradović i Duda Ivković. Strateg gostujućeg Fenera je u istambulskoj Abdi Ipekči areni bio bolji i slavio je rezultatom 73:77 (34:41). Meč je bio neizvestan, a pobednik je odlučen u poslednjoj četvrtini.

Fener je u ovaj duel ušao oslabljen, i zbog povreda, Željko Obradović nije mogao da računa na Slukasa i Antića.

U poslednjoj četvrtini, Fener je "na krilima" Mahmutoglua i Kalinića, uspeo da preokrene rezultat u svoju korist.

Ekpe Judo i Bogdan Bogdanović su bili glavna pokretačka snaga ekipe Fenerbahčea u prve tri četvrtine, a Mehmet Mahmutoglu je u poslednjoj četvrtini presudio Efesu, i meč završio sa 14 poena.

U ekipi Efesa, najbolji pojedinci su bili Čedi Osman i Dario Šarić sa po 15 poena.

Od srpskih košarkaša, Bogdan Bogdanović je odigrao odlično i meč završio sa 15 poena. Nikola Kalinić je u meč ušao tek na kraju treće četvrtine, ali je u poslednjem periodu meča sjajnom rolom dao veliki doprinos u novoj pobedi svog tima.

Ovaj rezultat ide na ruku Crvenoj zvezdi pošto joj Efes još uvek beši samo jednu pobedu. Tako je u neku ruku anuliran poraz protiv Darušafake, ali je istovremeno i još veći žal za propuštenom šansom.