"ZELENI" GAZDUJU GRČKOM: PAO bolji u završnici, Raduljica i Pavlović opet srušili Olimpijakos!

19.10.2015. 22:09
Aleksandar Pavlović i košarkaši Panatinaikosa
Aleksandar Pavlović i košarkaši Panatinaikosa / Izvor: Profimedia

Panatinaikos dobio i drugi ovosezonski duel protiv "ljutog rivala".

Košarkaši Panatinaikosa savladali su "večitog rivala" Olimpijakos rezultatom 73:69 u meču drugog kola grčkog šampionata. Ekipa selektora "orlova" Aleksandra Đorđevića zabeležila je drugi trijumf protiv "ljutog" rivala u samo 12 dana, pošto je bolja bila i u četvrtfinalu Kupa Grčke (70:64), na gostovanju u Pireju.

PAO je imao zaostatak od 14 poena na isteku prve četvrtine (18:32) meča u  "OAKA areni", ali je u nastavku malo po malo domaćin pristizao velikog protivnika, da bi sredinom treće četvrtine "zeleni" uspeli da pređu u vođstvo, a posle perioda egal igre, trojkom Focisa domaći su stigli do sedam poena "viška" (64:57), da bi posle perioda "prazne igre" ona narasla na deset poena posle trojke Feldajna (67:57) tri minuta pre kraja.

Aleksandar Đorđević, trener Panatinaikosa
Aleksandar Đorđević, trener Panatinaikosa / Izvor: Profimedia

Ekipa iz Pireja nije se predavala, odličnom saradnjom Spanulisa i Papapetrua gosti su prišli na tri poena zaostatka minut i 50 sekundi pre kraja (67:64), ali su domaći u penal završnici ipak sačuvali smirenost i došli do vrednog trijumfa na startu šampionata Grčke.

U redovima domaćih Džejms Feldajn je zabeležio 12 poena dok su dobro veče imali srpski reprezentativci Miroslav Raduljica (11p, 3sk, iz igre 5/8) i Ognjen Kuzmić (8p, 4sk), kao i nekadašnji košarkaši Partizana Aleksandar Pavlović (10p, 3as, iz igre 5/11) i Džejms Gist (7p, 9sk). Kod gostiju, odličnu partiju pružio je Jorgos Printezis (13p, 5sk, iz igre 4/12) i Joanis Papapetru (13p, za tri 3/4).

Vasilis Spanulis u meču Evrolige protiv Crvene zvezde
Vasilis Spanulis u meču Evrolige protiv Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Vasilis Spanulis je izvanredno razigravao saigrače sa čak 10 asistencija, ali je postigao svega sedam poena, uz očajan šut iz igre 3/11 i čak sedam izgubljenih lopti, što je bilo nedovoljno da svoj tim odvede do pobede.

Ovo je bila druga puta u sezoni za PAO i prvi poraz Olimpijakosa u novom šampionatu.