ŽURKA NA KLUPI ZA KAŽNJENE: Ajmo, ljudi, još malo ka sredini! (VIDEO)

16.11.2015. 14:10
Klupa za kažnjene igrače Nešvil Predatorsa u meču protiv Vinipeg Džetsa
Klupa za kažnjene igrače Nešvil Predatorsa u meču protiv Vinipeg Džetsa / Izvor: Foto: Youtube Printscreen/SPORTSNETCANADA

Naizgled sasvim uobičajen duel u NHL susretu Nešvila i Vinipega odveo je u opštu gužvu na ledu, a zatim i u "penalti boksu".

NHL susret Nešvil Predatorsa i Vinipeg Džetsa bio je lišen rezultatske neizvesnosti već posle prve trećine u kojoj je domaćin stigao do ogromnih 4:0. Ipak, nije izostala zabava i za gostujuće navijače, a ona je stigla početkom poslednjeg perioda kada je jedna naizgled sasvim uobičajena scena odvela u opštu gužvu i sukob u kojem je učestvovalo gotovo svih 12 hokejaša koji su se našli na ledu.

Sukob je počeo posle jednog dosuđenog ofsajda za goste, kada se Mark Šajfle nije zaustavio već je rešio da pošto-poto gurne pak u mrežu nesavladivog Peke Rinea, pa je to učinio znatno posle sudijskog zvižduka. To je bio signal za domaćina da uđe u najpre verbalni, a potom i fizički sukob sa "grešnikom", pa je vrlo brzo došlo do opšte gužve u kojoj osim gostujućeg golmana niko nije ostao nevin.

Epilog - klupe za kažnjene popunjene do samog kraja, sa po šest igrača na obe strane. Za gledaoce ne tako često viđen prizor, a zabavu su dobili i u nastavku, jer je ovaj momenat bio inicijalna kapisla za nastavak nervoze, pa su dve ekipe u poslednjem periodu kombinovano zabeležile ukupno 104 minuta kazne.

- Samo igrajte igru. Morate se ostaviti tih dodatnih poteza posle zvižduka. Oni su očigledno pokušali da kaznama prebace tok meča na svoju stranu, nadajući se da jedan gol može da dovede do novog – smatra defanzivac domaćih Set Džouns.

To se ipak nije dogodilo, Predatorsi su slavili ubedljiv trijumf i Kanađane otpratili iz Tenesija sa sedam golova u mreži, dok je Peka Rine zabeležio drugi "šat-aut" (meč bez primljenog gola) u sezoni.