ZVEZDA BEZ FENJERA U ZADRU: Rudarski posao čeka košarkaše crveno-belih

27.09.2015. 17:52
Košarkaši Crvene zvezde
Košarkaši Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Pobedom nad Zadrom (68:57) izabranici Dejana Radonjića završiše turnir u Dalmaciji

Košarkaši Crvene zvezde na dug put kući idu s malim osmehom na licu pošto u Zadru, na jakom turniru, nisu pokupili fenjer. Zvezda je u razigravanju za peto mesto bila bolja od domaćina 68:57 (21:13, 20:10, 4:20, 23:14), ali će trener Dejan Radonjić, verovatno do Beograda razmišljati o timu, akcijama i onome što je video u tri poslednja meča.

Posle poraza od Darušafake i Fenerbahčea, a po prikazanom u prvih 20. minuta duela protiv Zadra činilo se da je javnosti predstavljen model igre crveno-belih, ali i tim koji bi i ove sezone mogao da bude prvi favorit za osvajanje ili odbranu tri "lokalna" trofeja. Petorka Mekel, Lazić, Tompson, Mitrović i Skorcanitis mogla bi da bude i startna u novoj sezoni. Ova petorka je lako, brzo i efikasno rešavala sve probleme koje su igrači Ante Nazora stavljali pred njih.

Prednost je rasla iz minuta u minut, a iako bez šuta za tri (1/8 za tri) Zvezda je u 18. minutu imala 37:16! Imala, a onda je usledio veliki pad. Pad koji je Zadar, preko Pašalića (10 poena) i Kraljevića iskoristio i potpuno se vratio u igru. Domaći su treću deonicu dobili 20:4! Ipak, kvalitet je na strani Zvezde i sada, na pripremama. Kvalitet i malo čvršća odbrana zatvorili su prilaze košu, primoravajući Zadrane na loše šuteve.

U napadu je pogođeno nekoliko trojki, odrađeno par kontri i rezultat je, za Zvezdu, ponovo bio u "lepom" plusu. Konačno, crveno-beli su slavili 68:57, ali je jasno da je rudarski posao ispred njih. Mitrović je sa 17 poena (tri trojke) bio najefikasniji. Sofo je dodao 16, dok je Nastić stao na deset, koje je dao u prvom poluvremenu. Valja spomenuti da je igrao i Rajan Tompson, pa se sada čeka još samo Majk Cirbes, dok se veruje da povreda skočnog zgloba Marka Tejića nije problematična.