ZVEZDA SPREMNA ZA LIGU ŠAMPIONA: Remi za pamćenje sa grčkom braćom! (FOTO + VIDEO)

08.05.2016. 21:32
FK Crvena zvezda, FK Olimpijakos
FK Crvena zvezda, FK Olimpijakos / Izvor: MN Press

Beogradski i atinski crveno-beli u spektakularnom meču odigrali nerešeno – 2:2

Crvena zvezda i Olimpijakos u spektakularnom, prijateljskom meču odigranom na beogradskoj Marakani odigrali su nerešeno – 2:2 (1:1). Iako bi se po rezultatu moglo reći da su bratski timovi, po veri i boji, odigrali revijalnu utakmicu, po svemu viđenom na terenu to tako nije bilo.

Oba tima izašla na teren u gotovo najjačim sastavima i dokazali zašto su ove sezone bili dominantni u nacionalnim šampionatima. Olimpijakos je pokazao nesporni kvalitet i zašto je redovni učesnik Lige šampione. Crvena zvezda je vernim navijačima nagovestila da će biti više nego konkurenta u predstojećim kvalfikacijama za elitno klupsko evropsko takmičenje.

TEK DA SE ZNA: Delije rekle šta misle o UEFA, ali i o još nečemu! (FOTO + VIDEO)

Crveno-beli su pokazali ogromnu želju da što bolje odigraju duel protiv grčke braće. Izabranici trenera Miodraga Božovića od samog starta krenuli su žestoko prema golu Himenesa koga je u 33. minutu posle filigranske akcije savladao Petar Orlandić na asistenciju Srnića.

Prednost je trajala samo tri minuta... Nakon odlične kontre Ernani je utrčao između Rendulića i Petkovića i stigao prvi do lopte. Sjajno ga je našao Fuster.

Bakljada
Bakljada / Izvor: MN Press

Najbolji igrač Zvezde na ovom meču Aleksandar Katai, bljesnu je u 52. minutu kad je prihvatio pas Mičela Donalda,  sprintao je do peterca, izbacio defanzivca, a potom lobovao golmana Olimpiajkosa za novo vođstvo Zvezde.

Međutim, baš kao i u prvom poluvremenu, grčki šampion je ekspresno izjednačio. Pajtim Kasami postiže gol glavom nakon dobrog prodora po desnoj strani.

Do kraja susreta viđeno je puno izmena, ali i izglednih prilika. Neuporedivo više imali su ih Beograđani. Ristić i Vijerira, pre svih, mogli su da donesu pobedu.