16.08.2015. 16:57 19:11
Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Crveno-beli zabeležili treću uzastopnu pobedu.

Crvena zvezda će po lepom pamtiti istorijsko gostovanje u Surdulici. Crveno-beli su savladali Radnik rezultatom 2:0 (0:0) i zabeležili treću uzastopnu pobedu u Superligi. Tim iz Ljutice Bogdana nastavio je da u stopu prati Javor, koji se ne šali i posle šest rundi ima čak 15 bodova na čelu tabele.

Nije tim Miodraga Božovića briljirao na jugu Srbije, pogotovo u prvih 45 minuta. Radnik je imao nekoliko povoljnih pozicija za gol, a najbliži vođstvu bio je u 29. minutu, kada je Vukašin Jovanović izbacio loptu ispred gol linije, posle udarca Slaviše Stojanovića. Prethodno je Predrag Rajković loše procenio let lopte posle kornera i "asistirao" napadaču domaćina.

Zvezda je izgledala mnogo konkretnije u nastavku, a tome je doprineo i ulazak na teren Luke Jovića. Ugo Vijeira je propustio zicer u 48. minutu posle lepe akcije Jovića i Aleksandra Kataija i to je bio uvod u gol gostiju.

Upravo je Katai doveo crveno-bele u vođstvo u 64. minutu. Snalažljivo je iskoristio kiks gostujuće odbrane i preciznim udarcem matirao Grujičića.

Rezervista Saša Stojanović je otklonio dileme oko pobednika u 80. minutu, pošto je poslao oštru dijagonalu u mrežu domaćina.

Crveno-beli su završili meč sa 10 igrača, jer je Dušan Anđelković zaradio drugi žuti karton u 83. minutu. I pored toga u Zvezdi prezadovoljni napuštaju Surdulicu: osvojili su tri boda, vezali tri trijumfa, a sasvim pozitivan utisak ostavio je i novajlija Mičel Donald

U narednoj rundi drugoplasirani crveno-beli dočekuju lidera Javor.

Radnik - Crvena zvezda 0:2 (0:0)

STADION: Radnika.
GLEDALACA: oko 4.000.
SUDIJA: Milorad Mažić (Vrbas).
STRELCI: Katai u 64, Stojanović u 80. minutu.
ŽUTI KARTONI: Baranin, Putinčanin (Radnik) - Anđelković (Crvena zvezda).

RADNIK: Grujičić, Putinčanin, Baranin, Krstić, Milovanović, Pavlović, Arsić (od 68. Suraka), Pejčić, Ovusu (od 81. Ćulum), S. Stojanović (od 34. J. Jovanović), Stanković.

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Petković, Pavićević, Jovanović, Anđelković, Donald, Grujić, Katai, Plavšić (od 67. Stojanović), Vered (od 48. Jović), Vijeira (od 88. Cvetković).