ŠIROM EVROPE: "Đavoli" PREGAZILI šampiona, KIKS Reala i Barsina "petarda" (VIDEO+FOTO)

24.09.2016. 15:19 21:21
Pogba
Pogba / Izvor: Reuters

Mančester junajted deklasirao "lisice" i prekinuo seriju poraza u Premijer ligi. U La Ligi ubedljiva bila Barselona.

Mančester junajted je na otvaranju šestog kola Premijer lige deklasirao branioca titule Lester, sa 4:1 i tako pokazao da može mnogo bolje nego u prethodnim mečevima. "Đavoli" su u prvom poluvremenu nokautirali Lester i tako stigli do pobede u Premijer ligi posle dva vezana poraza, dok je Lester novim neuspehom i definitivno potvrdio da će se ove sezone boriti za opstanak.

A Zlatan #Ibrahimovic lookalike gets in on the celebrations #zlatanibrahimovic #ibra #zlatan #mufc #manutd #manchesterunited

A photo posted by Bleacher Report UK (@bleacherreportuk) on

ODLAZI VEĆ U JANUARU? Legenda Zvezde ODVODI prvotimca Partizana (FOTO)

Menadžer Mančester junajteda Žoze Murinjo je na klupi ostavio kapitena Vejna Runija, koji ove sezone loše igra na poziciji ofanzivnog veziste. Bez Runija u timu igrači Junajteda su raspucali, a dva gola su postigli posle kornera koje je sa leve strane izvodio Dali Blind. U strelce se konačno upisao i Pol Pogba, postigao je gol glavom posle kornera i podigao na noge sve navijače "đavola" u "teatru snova".

LEGENDE GLEDAJU RAPSODIJU: Evo ko POSMATRA kako Junajted razbija Lester (FOTO)

IPAK NIJE SRBIN: Miroslav Radović dobio novog trenera u Legiji (FOTO)

Lester je poražen na Old Trafordu, ali je rezervista "lisica" Demaraj Grej postigao najlepši gol na utakmici.

Ubedljiv je bio i Liverpul. "Redsi" su deklasirali Hal sa čak 5:1, koji je doduše od 29. minuta igrao bez Elmohamadija, koji je dobio crveni karton. Džejms Milner je bio dvostruki strelac, i to oba puta sa bele tačke. Od 74. minuta za pobednički tim igrao je marko Grujić. Srbin je zamenio Kutinja, strelca jednog od golova.

Lider na tabeli, Mančester siti je pobedio na gostovanju, ekipu Svonsija. Rezultat je bio 3:1, a dva puta je pogodio Serhio Aguero. Sve vreme za "građane" je igrao Aleksandar Kolarov. U derbiju kola, Arsenal je sa 3:0 pobedio Čelsi, golovima Sančeza, Volkota i Ozila, a o tome više pročitajte OVDE. Sve vreme za "plavce" je igrao Branislav Ivanović.

NAGRADA ZA ODLIČNE IGRE: Reprezentativcu Srbije NOVI ugovor (FOTO)

Barselona je u La Ligi, u 6. kolu bila ubedjliva na gostovanju Sportingu. I bez Lionela Mesija bilo je 5:0, a dvostruki strelac bio je Nejmar. Poslednju utakmicu dana odigrali su Las Palmas i Real. Gosti iz Madrida su dva puta vodili, ali je na kraju bilo 2:2. O detaljima sa ovog meča više pročitajte OVDE

U Bundesligi, Bajern je ipak pobedio. Na gostovanju HSV ekipa Karla Anćelotija, uspela je da osvoji nova tri boda, a junak pobede (1:0) je bio Džošua Kimih. U 89. minutu, doneo je braniocu titule peti trijumf u isto toliko mečeva. Za domaćina, od 67. minuta igrao je Filip Kostić.

Uspešan na gostovanju bio je i Bajer. Ekipa iz Leverkuzena je pobedila Majnc sa 3:2, a trostruki strelac je bio Čičarito (gol za trijumf u 90+2. minutu). Pobednika jedino nije blo u duelu Ajntrahta i Herte (3:3), pošto je Mihael Hektor postavio konačan rezultat u drugom minutu sudijske nadoknade.