10°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

KRAĐA U KALINJINGRADU: Srbija povela pa stala, Švajcarska na krilima sudije stigla do pobede (VIDEO+FOTO)

22.06.2018. 20:05
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: MN Press

Meč drugog kola E grupe.

Reprezentacija Srbije je nesrećno poražena od Švajcarske 1:2 u meču drugog kola E grupe u Kalinjingradu i tako svela šanse za plasman u nokaut fazu u domen teorije. Orlovi sad mogu u osminu finala samo ako u poslednjem kolu pobede Brazil. Izabranici Mladena Krstajića su odlično počeli, imali šanse da dupliraju prednost, ali su Švajcarci preokrenuli. Ostaje utisak i da su Orlovi oštećeni za penal posle prekršaja nad Aleksandrom Mitrovićem.

SVE SE TRESE: Pogledajte korteo navijača Srbije pre meča sa Švajcarskom (VIDEO)

NI POBEDA PROTIV NIGERIJE IM NIJE GARANT: Mesi i Argentina mogu dalje samo u OVOM SLUČAJU

BEZOBRAZNA PROVOKACIJA: Pogledajte kako je Šaćiri došao na meč sa Srbijom (FOTO)

LEGENDA OSTALA BEZ TEKSTA: Proslavljeni učesnik SP oduševljen Noletovim NEVEROVATNIM potezom! (VIDEO)

SRBIJA - ŠVAJCARSKA 1:2

STRELAC: Mitrović u 5. za Srbiju, a Džaka u 52. i Šaćiri u 90+1. minutu za Švajcarsku. STADION: U Kalinjingradu. GLEDALACA: 30.000. SUDIJA: Feliks Brih (Nemačka). ŽUTI KARTONI: Milinković-Savić, Milivojević, Matić, Mitrović (Srbija).

SRBIJA: Stojković, Ivanović, Milenković, Tošić, Kolarov, Matić, Milivojević, Tadić (od 65. Ljajić), Milinković-Savić, Kostić, Mitrović.

ŠVAJCARSKA: Zomer, Lihtštajner, Šer, Akanži, Rodrigez, Džaka, Behrami, Cuber (od 90+2. Drmić), Džemaili (od 72. Embolo), Šaćiri, Seferović (od 46. Gavranović).

A GDE VAM JE VAR? Srbija POKRADENA kao niko na Mondijalu! (VIDEO)

TABELU E GRUPE POGLEDAJTE OVDE

VARNICE PRŠTE NA SVE STRANE: Švedski NOVINAR udario na NEMCE, opasna PROVOKACIJA! (FOTO)

MOĆAN PLAN SRBA U KALINJINGRADU: Šaćirija i Behramija čeka NEPRIJATNO IZNENAĐENJE čim budu kročili na teren

TOK UTAKMICE

KRAJ!

90+1. - GOL! Džerdan Šaćiri postiže gol posle kontranapada.

88. minut - žuti karton za Mitrovića.

86. minut - Rodrigez pokušava sa 30 metara, iz slobodnog udarca, ali lopta se od živog zida odbija u korner.

84. minut - Stojković spasava gol, ali je pre udarca Švajcarca bio očigledan ofsajd, međutim arbitri se nisu oglasili.

83. minut - Šaćiri prebacuje gol udarcem sa više od 25 metara.

82. minut - umalo autogol Branislava Ivanovića.

81. minut - Nemanja Radonjić debituje na SP, menja Luku Milivojevića.

72. minut - Embolo menja Džemailija.

68. minut - novi napad Orlova, ali centaršut po zemlji Aleksandra Kolarova nije na drugoj stativi stigao Mitrović.

66. minut - Sudija Feliks Brih svira kontrafaul iako su dvojica Švajcaraca držala Aleksandra Mitrovića.

65. minut - prva izmena u Srbiji, Adem Ljajić menja Filipa Kostića.

58. minut - PREČKA! Šaćiri pogađa okvir gola.

52. minut - GOL! Strelac je Granit Džaka, pogodio je sa više od 20 metara, natrčao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu. Džaka je postao tek treći reprezentativac Švajcarske u istoriji koji je bio strelac na dva vezana SP.

52. minut - Mitrović posle kornera šutira glavom iznad prečke

51. minut - lepa akcija Srbije, ali na kraju samo korner za Orlove.

46. minut - prva promena na utakmici, kod Švajcaraca, umesto Seferovića ušao je Gavranović.

DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+1. - žuti karton i za Nemanju Matića.

45. minut - Nova prilika za Orlove, ali Tadić posle povratne lopte Mitrovića sa oko 20 metara šutira tik iznad prečke.

43. minut - odlična šansa za Srbiju posle kornera Tadića, ali ni Tošić ni Matić nisu uspeli da zahvate loptu u petercu Švajcaraca.

39. minut - novi žuti karton za Orlove, nemački sudija Feliks Brih je javno opomenuo Luku Milivojevića.

DA SE SMRZNEŠ: Krstajić plakao kao kiša u Kalinjingradu, a razlog nije gol Mitrovića (VIDEO+FOTO)

37. minut - Pokušaj Dušana Tadića sa oko 20 metara, ali je lopta išla pravo u golmana Jana Zomera.

33. minut - prvi žuti karton na utakmici, za Sergeja Milinkovića-Savića.

30. minut - ČUDESNA ODBRANA VLADIMIRA STOJKOVIĆA! Golman Orlova fenomenalnom reakcijom sprečio siguran gol Švajcaraca, odbranio udarac Džemailija sa osam metara.

28. minut - Luka Milivojević zbog povrede zatražio pomoć lekara, ali nastavlja utakmicu.

GRMEO JE KALINJINGRAD! Pogledajte kako su Srbi pevali Bože pravde! (VIDEO)

19. minut - pokušaj Aleksandra Mitrovića makazicama.

16. minut - Udarac sa više od 20 metara Sergeja Milinkovića-Savića, ali je lopta proletela pored gola.

14. minut - ponovo udarac glavom Mitrovića, ali sa više od deset metara, pa je lopta otišla preko gola.

10. minut - velika šansa za Švajcarsku, ali neprecizan udarac Džemailija sa desetak metara.

O KOM POŠTENJU VI PRIČATE: Nije ZABORAVIO Maradonin gol, ta RUKA ga BOLI još UVEK (FOTO)

OVO JE PRAVI FANATIK: Preko TADŽIKISTANA do RUSIJE, ali na koji NAČIN! (FOTO)

5. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Strelac je Aleksandar Mitrović udarcem glavom posle centaršuta Dušana Tadića.

4. minut - odlična prilika za Srbiju, ali golman Švajcarske Jan Zomer brani udarac glavom Aleksandra Mitrovića.

2. minut - gužva pred golom Švajcarske posle centaršuta kapitena Kolarova iz slobodnog udarca, ali na kraju ništa od svega.

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.