light rain
28.04.2024.
117.1527
109.2537

VOLEJ MERTENSA BIO SAMO UVOD: Panama se držala, a onda je usledilo đavolsko drugo poluvreme (FOTO)

18.06.2018. 18:53
Romelu Lukaku
Romelu Lukaku / Izvor: Reuters

Utakmica je odigrana u Sočiju.

Fudbaleri Belgije pobedili su Panamu u utakmici grupe G na Svetskom prvenstvu u Rusiji rezultatom 3:0, a golove su dali Dris Mertens u uvodnim minutima drugog poluvremena i nešto kasnije Romelu Lukaku (dva). Evropska selekcija je na ovaj način potvrdila ulogu favorita, a protivnika je "slomila" tek u drugih 45 minuta. Do tada, selekcija iz Centralne Amerike pokazala se kao solidan protivnik. U drugom meču, ove grupe, nešto kasnije igraće Engleska i Tunis.

VEĆ SU SE UPLAŠILI: Švajcarci OTKRILI odakle im preti najveća OPASNOST protiv Srbije! (FOTO)

BRAZILSKI NAVIJAČI NE PRAŠTAJU: Behrami dobio pretnje smrću (FOTO)

U prvih 45 minuta Panamci su se (uspešno) branili, što im je očigledno bila i namera. Ipak, treba da se kaže da su imali i pokušaje iz kontri, mada su oni bili retki. Ali u 47. minutu, Mertens je maestralno "uhvatio" volej i pogodio mrežu protivnika.

Posle primljenog gola, Panamci su krenuli otvorenije, a ozbiljna prilika je viđena u 54. minutu. Majkl Muriljo je bio ispred Tiboa Kurtoe, ali je golman Belgije odlično skratio ugao. Nekoliko minuta kasnije ušli su i Gabrijel Tores i Ismael Dijaz, u 63. minutu. Međutim, to nije dalo rezultata. Već u 69. minutu Romelu Lukaku se bacio i glavom savladao Haimeja Peneda.

U 75. minutu, Lukaku je ponovo bio strelac, čime je samo potvrdio dominaciju Crvenih đavola na terenu u Sočiju. Asistent je bio Eden Azar, mada je Kevin de Brujne (bio asistent kod drugog gola) započeo napad. U pojedinim trenucima, i Panama je koliko-toliko stvarala probleme. U 86. minutu je Kurtoa bio priseban i pravovremeno intervsnisao. Samo dva minuta kasnije, Fidel Eskobar je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara, ali je Kurtoa ponovo uhvatio loptu, bez većih problema. U samoj završnici Panamci su pokušali i da iskoriste istrčavanje Kurtoe, koji je ipak bio pažljiv i zaustavio pokušaj iz velike daljine. Mada, gol ne bi bio priznat jer je ranije prekinuta igra.

Rezultate i tabelu grupe G pogledajte OVDE

BELGIJA - PANAMA 3:0

STRELCI: Mertens 47, Lukaku 69, 75.

STADION: "Fišt stadion" (Soči)

SUDIJA: Dženi Sikazve (Zambija)

BELGIJA: Kurtoa, Aldervejreld, Bojata, Vertongen, Menije, De Brujne, Vitsel (od 90. Čadli), Karasko (od 74. Dembele), Mertens (od 83. T. Azar), Lukaku, E. Azar.

PANAMA: Penedo, Muriljo, R. Tores, Eskobar, Dejvis, Gomez, Barsenas (od 63. Tores), Kuper, Godoj, Rodrigez (od 63. Dijaz), Perez (od 74. Tehada).

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.