109.2537

MOSKVA VOLI DRAMU: Englezi kao Rusi, posle penala u četvrtfinalu (FOTO)

03.07.2018. 21:56

Meč se igrao u glavnom gradu Rusije.

Reprezentacije Engleske plasirala se u četvrfinale Svertskog prvenstva u Rusiji pošto je savladala Kolumbiju posle boljeg izvođenja penala sa 4:3 (1:1, 0:0). Mogao je Gordi Albion do pobede i u regularnom delu do trijumfa i plasmana u četvrtfinale pošto je Kejn u 57. minutu doveo Englesku u vođstvo iz penala, da bi Mina u 90+2 minutu doneo izjednačenje Kolumbiji i produžetke. U produžecima nije bilo promene rezutlata pa su usledili penali. Ospina je odbranio Hendersonu u trećoj seriji, ali je već u narednoj Uribe pogodio prečku, pa je Tripije doneo izjednačenje. Pikford je izrastao u junaka meča kada je odbranio penal Karlosu Baki, da bi Dajer doneo Engleskoj prvi plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva posle izvođenja penala u istoriji.

--------------------
SP Rusija 2018: Ceo kostur prvenstva pogledajte OVDE
OSMINA FINALA: Sve rezultate i statistiku pogledajte OVDE
ČETVRTFINALE: Parove i raspored utakmica pogledajte OVDE
SVE VESTI sa Mondijala u Rusiji pogledajte OVDE

10. penal: Dajer pogađa, 4:3. ENGLESKA POBEĐUJE I ODLAZI U ČETVRTFINALE!

9. penal: Pikford brani penal Baki, 3:3.

8. penal: Tripije vraća egal, 3:3.

7. penal: Uribe pogađa prečku, 3:2.

6. penal: Ospina brani penal Hendersonu, ostaje 3:2.

5. penal: Mjuriel, 3:2 za Kolumbiju.

4. penal: Rašford je izjednačio 2:2.

3. penal: Kvadrado pogađa za 2:1.

2. penal: Uzvraća Kejn, 1:1.

1. penal: Flakao siguran, 1:0 za Kolumbiju.

PENALI

KRAJ

118. minut - Rouz je iz slobodnog udarca ubacio loptu u peterac Kolumbije, ali Ospina boksuje loptu u aut.

115. minut - Korner za Englesu i veoma dobra šansa, ali je Dajer šutirao preko gola. U Kolumbiji izlazi Arijas, a ulazi Zapata.

113. minut - Izmena u Engleskoj. Izašao je Voker, ušao Rašford.

112. minut - Rouz je ušao u kazneni prostor i šutirao sa leve strane, ali lopta je prošla pored stative.

106. minut - Ofsajd. Vardi je bio najbliži golmanu Kolumbije.

DRUGI PRODUŽETAK

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

104. minut - I Falkao je pokušao glavom sa 11 metara, ali je takođe kao i Snačez par minuta ranije šutirao pored gola.

102. minut - Sančez je pokušao glavom posle kornera, ali je šutirao pored gola.

101. minut - Glavom je pokušao Baka da savlada Pikforda, ali je lopta završila u korneru.

99. minut - I dalje nema prilika u prvom produžetku.

95. minut - Agresivnija Kolumbija u uvodnim minutima prvog produžetka, ali bez prave prilike.

PRVI PRODUŽETAK

KRAJ! PRODUŽECI!

90+2. minut - Kolumbija je izjednačila. Odličan šut Uribea u korner izbija Pikford, a posle udarca sa strane Mina glavom donosi Kolumbiji izjednačenje.

89. minut - Izašao Sterling, u igru je ušao Džejmi Vardi.

88. minut - Ušao Murijel, izašao Kintero u Kolumbiji.

86. minut - Glavom je pokušao Falkao, ali je šutirao preko gola.

84. minut - Još jedan pokušaj Engleza. Megvejrov udarac završava preko gola.

81. minut - Najbolju priliku za Kolumbiju ne koristi Kvadrado koji iz odlične pozicije šutira preko gola.

80. minut - Prva izmena kod Engleza. Izašao je Ali, upšao Dajer.

79. minut - Druga izmena u Kolumbiji, izašao je Karlos Sančez, a umesto njega je u igru ušao Mateus Uribe.

78. minut - Pritisak Kolumbije, ali bez prave šanse.

73. minut - Šutirao je Mekgvajer glavom malo preko gola.

67. mintu - Posle bure oko penala malo se smirila situacija na terenu.

63. minut - Dele Ali šutira iz odlične prilike preko gola posle ubačene lopte u kazneni prostor.

61. minut - Prva izmena u Kolumbiji. Izlazi Solis, a u igru ulozi Karlos Baka.

57. minut - Engleska vodi. Konačno je izveden penal posle duže rasprave sa sudijom, a Kejn je bio precizan sa bele tačke.

54. minut - Penal za Enlgesku. Sudija je pokazao na belu tačku zbog faula Sančeza nad Kejnom.

49. minut - Miran početak drugog poluvremena, nema prilika za gol.

DRUGO POLUVREME

POLUVREME

45+2. minut - Lingard je natrčao na odbijenu loptu, ali je šutirao visoko preko gola.

45+1. minut - Prvi udarac Kolumbije u okvir gola, ali pokušaj Kintera Pikford odbranio.

45. minut - Kejn je oprobao svoj šut sa dvadesetak metara, ali je njegov udarac završio pored gola.

42. minut - Posle faula nad Kejnom, Tripije je iz slobodnog udarca šutirao pored gola.

33. minut - Kintero je sa dvadesetak metara šutirao, ali je uputio veoma loš udarac pa Pikford nije morao da interveniše.

30. minut - Deo igre u kojem se uglavnom igralo između dva šesnaesterca.

23. minut - Prvi pokušaj Kolumbijaca. Kvadrado je pokušao iz daljine da savlada Pikforda, ali je njegov šut blokiran da bih odmah pokušao i Mohika, ali je šutirao visoko preko gola.

16. minut - Ozbiljno prete Englezi. Tripije je centrirao sa desne strane, Hari Kejn je na drugoj stativi pokušao glavom da postigne gol, ali je njegov pokušaj završio preko gola.

13. minut - Pokušao je Sterling da sa 16 metara savlada Ospinu, ali je njegov udarac izblokiran.

12. minut - Posle pokušaja Janga nema više uzbuđenja. Englezi imaju terensku inicijativu, ali bez konkretnih šansi.

5. minut - Prvo uzbuđenje na meču. Ešli Jang probao je da iznenadi golmana Kolumbije Ospinu direktnim udarcem iskosa posle igranja rukom Jerija Mine, ali čuvar mreže Kafeterosa nije dozvolio zinenađenje.