18°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

NIKAD IH NE OTPISUJTE: Nemci u nadoknadi SRUŠILI Šveđane, imaju OTVOREN put ka OSMINI finala (VIDEO+FOTO)

23.06.2018. 20:01
fudbalska reprezentacija Nemačke
fudbalska reprezentacija Nemačke / Izvor: Reuters

Počinje borba.

Fudbaleri Nemačke uspeli su da savladaju Švedsku u dramatičnoj utakmici sa 2:1 i tako dođu na korak od osmine finala. Junak Pancera bio je Toni Kros, koji je u 95. minutu iz slobodnog udaraca doneo važan trijumf Nemačkoj. Švedska je i pored vođstva, ali i igrača više ipak poražena od Nemaca.

NOVA BRIGA ZA ORLOVE: Dvojica STARTERA nisu TRENIRALA, hoće li izaći na MEGDAN Brazilcima (FOTO)

PONOVO JE POKAZAO KOLIKO VREDI: KOSTA mu je SVAŠTA rekao, a IRANAC ostao u ŠOKU (FOTO)

Grupa F - Meksiko, Nemačka, Švedska, J. Koreja

KRAJ!

94. minut: GOOOOOOL! Kros je u samom finišu iz slobodnog udarca DONEO prednost NEMCIMA!

90+1. minut: Stativa za Nemačku! Brandt je odlično šutirao, ali Nemci nisu imali sreće!

87. minut: Gomez je promašio nemoguće! Sjajan je bio Olsen na golu!

81. minut: Drugi žuti i automatski crveni karton za Boatenga, posle čega je Grankvist propustio najbolju priliku za Švedsku.. udarcem glavom.

80. minut: Verner je imao odličnu šansu u finišu utakmice, ali je sa samo pet metara prebacio gol...

75. minut: Posle dugo vremena dobra prilika Švedsku. Udarac Forsberga sa ivice šesnaesterca Nojer je uhvatio...

71. minut: Slobodan udarac za Pancere i loše izveden od strane Krosa...

66. minut: Prava opsada gola Švedske... Gol visi u vazduhu.

63. minut: Ogroman pritisak Nemačke ekipe i udarac Krosa koji je izblokiran od strane švedskih defanzivaca...

60. minut: Odličan prodor sa desne strabne Kimiha, posle čega Rojs nije uspeo da iskoristi ubacivanje.. Ostalo je 1:1.

55. minut: Nemci su osokoljeni izjednačujućim golom, pa su izabranici Joakima Leva pojačali pritisak prema golu Švedske. Verner je imao odličnu priliku.

48. minut: GOOL! Ubacivanje sa desne strane iskoristio je Marko Rojs i vešto poslao loptu u mrežu Švedske za 1:1!

46. minut: Izmena u taboru Nemačke. Mario Gomez je zamenio Juliajan Drakslera.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+2. minut: Nojer je spasao Nemce posle udarca Berga.. Sjajna šansa, ali bez promene rezultata.

43. minut: Ogromna šansa za Švedsku, ali se Larson spetljao u kaznenom prostoru..

42. minut: Nemci su u velikom problemu, preti im siapdanje sa šampionata. Izabranici joakima Leva nemaju ideju na terenu.

39. minut: Velika šansa za Milera! Ali, je lopta posle interevncije švedskih defanzivaca završila u korneru. Nije bilo puno uzbuđenja posle kornera.

32. minut: GOOOL! Kros je pogrešio na sredini terena posle čega je Berg uputio pas ka Toivonenu koji je bio nemilosrdan i doneo Švedskoj prednost od 1:0

31. minut: Korner za Švedsku posle kog nije bilo opasnosti po Pancere. Gundogan je zamenio povređenog Rudija.

26. minut: Rudi je dobio jak udarac, krvari mu nos i zato je na travi. Toivonen nije imao nameru.

21. minut: Švedska se konsolidovala posle velikog pritiska Nemačke sa početka meča, pa se borba preselila na sredinu terenu gde Nemci pokušavaju da ostavre terensku nadmoć.

12. minut: Greška Ridigera, posle koje je pukla kontra Švedske. Berg nije iskoristio odličnu šansu, jer je Nojer maestralno intervenisao.

7. minut: Prodor Drakslera sa leve strane i odličan udarac po zemlji, ali je lopta ipak završila tik pored stative.

6. minut: Prvi dobar napad za Švedsku. Prodor Forsberga zaustavili su defanzivci Nemačke i spasili svoj tim.

2. minut: Stopostotna prilika za Pancere posle udarca Vernera, ali je mreže Šveđana ostala netaknuta.

1. minut: Utakmica je počela!

NEMAČKA - ŠVEDSKA 2:1

STADION: Olimpijski u Sočiju

KAPACITET: 44.287

STRELCI: Toivonen 32. minut, Rojs 48. minut, Kros 90+5. minut.

SUDIJA: Šimon Marčinjak (Poljska)

KARTONI: Ekdal 52. minut, Boateng 71. minut, 82. minut (crveni karton), Larson 97. minut.

NEMAČKA: Nojer - Kimih, Boateng, Ridiger, Hektor (Brandt 87. minut) - Rudi (Gundogan 31. minut), Kros - Draksler (Gomez 46. minut), Miler, Rojs - Verner.

ŠVEDSKA: Olsen - Lustig, Lindelef, Grnakvist, Augustinson - Klason (Durmaz 74. minut), Larson, Ekdal, Forsberg - Berg (Telin 90. minut), Toivonen (Džon Guideti 78. minut).

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.