MAŠINERIJA RONALDO: Marokanci se OPROSTILI, Kristijano HEROJ Portugala (VIDEO+FOTO)

20.06.2018. 15:53
Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Reuters

Viđena je gruba igra.

Fudbaleri Portugala savladali su Maroko u drugom kolu grupe B sa 1:0. Jedini strelac na ovom meču bio je Kristijano Ronaldo u 4. minutu i tako upisao četvrti gol na Mondijalu. Maroko je u ovom meču imao dobre šanse, ali nikako nisu uspevali da izjednače rezultat i tako sačuvaju teoretske šanse da se plasiraju u osminu finala.  Ronaldo je ovim pogotkom uoisao 85. gol za nacionalni tim i tako prestigao Ferenca Puškaša, koji je postigao 84, dok je prvi na ovoj listi je Ali Dej sa 108.

NIJE ZABORAVIO! Srpski reprezentativac se setio VAŽNOSTI današnjeg dana. Slika NEOPISIVA (FOTO)

Neviđena LEZBO akcija na Mondijalu: Lizale se nasred ulice, raspamećeni navijači gledali u neverici! (VIDEO)

Portugal ima jednog igrača, ali kakvog! Maroko je posle poraza od Irana u prvom kolu, izašao na megdan Portugalu sa ciljem da sačuva svoje šanse na Mondijalu. Da je Ronaldo najbolji igrač na svetu u ovom trenutku pokazao je već na startu meča, kada je posle kornera, golgeter madridskog Reala bio najviši u skoku i doneo prednost selekciji Portugalije od 1:0. Međutim, Afrički tim nije želeo da se preda, pa je defanzivac Maroka Dirar u dva navrata glavom ozbiljno pripretio golu Ruia Patrisia, ali je rezultat ostao nepromenjen. Maroko je konsatntno pritiskao portugalske veziste, posle čega su oduzimali loptu i vršili brze kontanapade.

Nastavili su Markonci sa agresivnom igrom, tako da su Portugalci sve teže uspevali da prenesu loptu na polovinu protivnika, ali je rezultat i dalje bio na strani izabranika Fernanda Santoša. Bilo je dosta čarki na ovoj utakmici i nesportsih poteza na obe strane, pa je često dolazilo do prekida. Ronaldo je pokušavao da individualni potezima promeni ritam svoje ekipe, ali to se nije desilo. Portugal je dozvolio veći posed lopte protivniku u nameri da prvo poluvreme privede kraju u svoju korist. Zanimljivo je to da glavni sudija na ovom meču Amerikanac Gajger nije pokazao nijedan žuti karton, iako su obe ekipe igrali dosta čvrsto i na ivici faulova. Pred sam kraj prvog dela igre, nova šansa za atuelnog prvaka Evrope... Gustavo Guedeš je iskoristio jednu dubinsku loptu i iz trka šutirao poluvolejom, ali je golman Maroka El Kađui uspeo da zaustavi ovaj udarac i tako sačuva nadu za svoj tim. Nije bilo više uzbuđenja u prvih 45 minnuta, pa se na odmor otišlo vođstvom Portugala od 1:0.

Drugo poluvreme počelo je kao i prvo, šansom za Ronalda. Golgeter Reala je šutirao je snažno sa ivice šesnaesteca, ali je lopta završila preko gola. U 56. minutu viđenja je najbolja prilika za Maroko na ovom meču. Posle centaršuta Bel Hanđa je sjanno skočio i glavom uputio precizan šut, ali je Rui Patrisio vrhovima prstiju sačuvao mrežu i poslao loptu u korner. Pokušavali su Marokanci na sve načine da izjdnače rezutat, ali je nedostajao završni pas. Sa druge strane Ronaldo je udarcima iz daljine ugrozio u nekoliko navrata gol Maroka, međutim rezultat je i dalje ostao nepromenjen. Bilo je dosta borbe do kraja meča na sredini terena, ali i grubih startova sa obe strane. Marokanci su imali veći posed lopte, kao i tokom celog meča, ali su iskusni portugalski defanzivci u svom prepoznatljivom stilu sačuvalu minimalnu prednost za važan trijumf. Imali su Marokanci veliku šansu u samom finišu meča, ali gol Ruia Patrisija bio je bukvalno začaran na ovoj utakmici.

Naredni meč u grupi B Portugal će odigrati protiv Irana 25. juna, dok će Maroko na megdan Špancima istog dana.

Rezultate i tabelu grupe B možete pogledati ovde.

Grupa B - Maroko, Španija, Portugalija, Iran

PORTUGALIJA - MAROKO 1:0

STRELCI: Ronaldo 4. minut,

STADION:  Lužnjiki, Moskva

KAPACITET: 81.000

ŽUTI KARTONI: Benatia 42. minut, Silva 92. minut.

SUDIJA: Mark Gajger (SAD)

PORTUGALIJA: Rui Patrisio – Sedrik, Pepe, Fonte, Gereiro – Vilijam Karvaljo, Žoao Mario (Fernandeš 70.minut), Mutinjo (Silva 89. minut), Bernardo Silva (Matins 59. minut) – Guedeš, Ronaldo.

MAROKO: El Kađui - Dirar, Benatija, Da Košta, Hakimi - El Ahmadi (Fajr 86. minut), Busufa - Amrabat, Belanda (Gonzales 75. minuta), Zijeh – Butaib (El Kabi 69. minut).

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.