MINIMALAC: Peruanci mogu da žale, a Danci da slave (FOTO)

16.06.2018. 19:54
Jusuf Poulsen
Jusuf Poulsen / Izvor: Reuters

Utakmica odigrana u Saransku.

Fudbalska reprezentacija Danske upisala je prvu pobedu na Svetskom prvenestvu u Rusiji. Na "Mordovija areni" u Saransku, evropska selekcija je pobedila Peru, a jedini gol dao je u 59. minutu Jusuf Poulsen. Posle ovog meča, Latinoamerikanci mogu da žale, s obzirom da nisu iskoristili penal (više pročitajte OVDE), a u završnici su i promašivali izgledne prilike. Na drugoj strani, Danci mogu da budu i zahvalni golmanu, Kasperu Šmajhelu koji je nekoliko puta odlično intervenisao. Imao je šest odbrana.

Trenutno, posle prvog kola, po tri boda imaju Danska i Francuska koja je pobedila Australiju sa 2:1.

MESIJEV PROMAŠAJ ODZVANJA DALEKO: Legenda ARSENALA nije mogla da VERUJE svojim OČIMA (VIDEO)

NIJE ZNAO ŠTA GA JE SNAŠLO: Umtitija isprozivali zbog "ludosti" u kaznenom (FOTO)

Kao što je rečeno, detalj koji je obeležio prvo poluvreme (možda i celu utakmicu) desio se u samoj završnici prvog poluvremena. Zahvaljujući VAR tehnologiji, Peruanci su ipak imali priliku da povedu. Posle starta (kasnijeg junaka) Poulsena, sudija uz Gambije Bakari Gasama je pokazao na belu tačku, ali je (tragičar) Kristijan Kueva "lansirao" preko prečke. Svi su ga tešili, ali to mu nije pomoglo.

U nastavku se Poulsen iskupio. Dobio je loptu od Kristijana Eriksena i bez većih problema postavio konačan rezultat. U poslednjih 30 i "kusur" minuta, Peruanci su napadali, pokušali sa uvođenjem Paula Gerera, ali promene rezultata nije bilo.

U sledećem kolu, u četvrtak igraće Francuska i Peru, odnosno Danska i Australija.