26.04.2024.
117.1627
109.3752

SPEKTAKULARAN MEČ: Francuska na krilima Mbapea pobedila Argentinu 4:3! Dva ČUDESNA gola! (VIDEO+FOTO)

30.06.2018. 17:28
Prvi meč osmine finala.

Francuska je u spektakularnom meču pobedila Argentinu 4:3 i postala prvi četvrtfinalista SP u Rusiji. Klijan Mbape je predvodio Francuze, a meč su čudesnim golovima obeležili i Di Marija i Pavar.

USKORO OPŠIRNIJE

IMAO JE ŠEST PRSTIJU NA NOZI, BRAZILU JE DAO ČETIRI GOLA I POSTAO HEROJ NACIJE: A onda je u samo jednom danu postao izdajnik (FOTO)

FAVORITI IZ SENKE: Tim Spartanaca predvođen KOSMIČKIM NAPADOM od kojeg i Brazil drhti

POMERIO GRANICU: Francuz postao novi rekorder (FOTO)

KRAJ!

90+3. - žuti karton za Otamendija

90+2- GOL! Serhio Aguero posle centaršuta Lea Mesija

88. minut - poslednja izmena na utakmici, Tovan menja igrača utakmice Mbapea.

84. minut - šansa za Mesija koji loše šutira i tako i dalje ostaje bez gola u nokaut fazama SP.

83. minut - Fekir menja Grizmana.

75. minut - treća i poslednja promena u Argentini, Meza menja Pavona, a prva u Francuskoj, Matudija menja Toliso.

73. minut - javna opomena i za Pavara

72. minut - Blez Matudi dobija žuti karton, parni, pa vezista Juventusa neće igrati u četvrtfinalu.

70. minut - umalo 5:2, ali je Žiru neprecizan, pogađa spoljni deo mreže.

68. minut - MBAPE! 4:2 - ubitačan kontranapad Francuza, Kante do Grizmana, on do Žirua, a napadač Čelsija u pravo vreme šalje loptu Mbapeu koji postiže drugi gol danas, a treći na SP.

65. minut - druga promena na utakmici, opet u Argentini, ušao je Serhio Aguero umesto Enca Pereza.

64. minut - 3:2 za FRANCUSKU! Najbolji igrač utakmice Kilijan Mbape šalje loptu u mrežu iz gužve u šesnaestercu Argentine. NOVI PREOKRET! Najbolja utakmica SP u Rusiji.

GREŠNIK: Senzacionalan slobodnjak Ronaldinja PONIZIO je Dejvida Simana! Nažalost, ovaj gol sa sobom nosi TUŽNU ISTINU

57. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLČINA! 2:2! Lepša od Di Marijinog - bek Francuza Pavar zakucava pod prečku sa 20 metara.

55. minut - konfuzija u odbrani Argentine, ali Grizman ne koristi šansu.

50. minut - žuti karton za Banegu.

48. minut - GOL! PREOKRET! - Posle šuta Mesija lopta pogađa Merkada u nogu, vara Lorisa i završava u mreži. VODI ARGENTINA!

46. minut - krivac za penal Roho ostao je u svlačionici, umesto njega je ušao Federiko Facio.

DRUGO POLUVREME

LUDNICA: Svi hoće da gledaju Zvezdu, a ovo su starteri za LASK (FOTO)

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minut - žuti karton za Havijera Maskerana, treći Argentinac sa javnom opomenom.

41. minut - GOOOOOOOOOOLČINA! Di Marija sa više od 25 metara.

35. minut - Sudar Žirua sa defanzivcem Argentine, kraći prekid da se Francuzu ukaže pomoć.

27. minut - posle centaršuta Merkada lopta u petercu pogađa u ruku Umtitija, ali ne reaguje sudija Fagani, ali ni VAR sistem, tako da nije bilo ničeg spornog.

26. minut - Grizman se stuštio u šesnaesterac, ali je njegov pokušaj centaršuta zaustavio golman Argentine.

24. minut - pokušaj Argentinaca, ali kapiten Francuske Loris istrčava na vreme i hvata loptu.

21. minut - Pogba sa 18 metara iz slobodnjaka šutira visoko iznad prečke.

19. minut - novi prekršaj nad Mbapeom, pred šesnaestercem Argentine, Taljafiko ga je srušio i zaradio žuti karton.

13. minut - GOL! Grizman! Napadač Atletika rutinski vara čuvara mreže Argentine.

11. minut - PENAL za Francusku! Roho je oborio Mbapea, za sudiju Faganija nije bilo dileme, a ni VAR tehnologija nije imala sugestiju. Argentinac je dobio javnu opomenu zbog prekršaja.

IAKO SU SPAKOVALI KOFERE: Čak SEDMORICA srpskih reprezentativaca našla svoja mesta među NAJBOLJIMA na Mondijalu (FOTO)

8. minut - Grizman iz slobodnjaka pogađa PREČKU!

7. minut - odlična šansa za Francusku, slobodan udarac na oko 20 metara od gola Argentine.

4. minut - prvi pokušaj na utakmici, Argentinaca iz slobodnog udarca, ali odbrana Francuza odlično reaguje i izbacuje loptu iz šesnaesterca.