SPEKTAKULARAN MEČ: Čudesni Ronaldo HET-TRIKOM doneo remi Portugaliji protiv Španije (VIDEO+FOTO)

15.06.2018. 21:52
Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Reuters

Blistali strelci.

Fantastičan meč u Sočiju! Portugalija i Španija odigrali su 3:3 u  spektakularnom meču koji je obeležio Kristijano Ronaldo het-trikom, blistao je i dvostruki strelac za Španiju Dijego Kosta, a nema sumnje da će duel između prvaka Evrope i Crvene furije ući u kandidaturu za najbolji meč na SP, iako su odigrane samo četiri utakmice do sad.

DA LI JE OVO NOVA LARISA RIKELME? O vreloj navijačici Portugalije BRUJI cela Rusija! (FOTO)

KARLEUŠA GOLA NA TERENU: Ovako Tošićeva žena motiviše Orlove pred utakmicu sa Brazilom, svi se SAPLIĆU O KOPAČKE

ATOMSKA BOMBA NA MARAKANI: Stiglo MEGA pojačanje za Ligu šampiona (FOTO)

Početak meča u Sočiju kao da je najavio spektakl. Već u 3. minutu dosuđen je penal za Portugaliju, posle starta Naća nad klupskim saigračem iz Reala Kristijanom Ronaldom. Portugalac je pao posle kontakta, a sudija Đanluka Roki je pokazao na belu tačku. Kristijano Ronaldo je sa penala poslao lopta u jednu, a De Heu u drugu stranu. Kristijano Ronaldo je tako postao tek četvrti fudbaler koji je postigao gol na četiri uzastopna Svetska prvenstva. Pre njega to su učinili samo Pele, Uve Zeler i Miroslav Klose

UŽAS! Šta će da im RADE?! Fudbalere Saudijske Arabije čeka KAZNA zbog UBEDLJIVOG poraza od Rusije!

Španci su posle primljenog gola preuzeli kontrolu nad utakmicom, napadali su u talasima, a konačno su izjednačili, i to prelepim golom Dijega Koste, posle solo akcije. Portugalci su se nadali da će VAR tehnologija poništiti gol jer je Kosta imao kontakt sa Pepeom, ali nije bilo signala za sudiju Rokija.

POKRENUTA ISTRAGA: FIFA rasprodala stadion, a tribine stadiona u Jekaterinburgu nisu bile pune

ORILO SE U MOSKVI: Ruski navijači poslali MOĆNU poruku Orlovima! (VIDEO)

Posle izjednačenja, Španci su krenuli i po preokret, a malo je nedostajalo da do njega dođu već u 26. minutu. Isko je odlično šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta pogodila prečku, a zatim i pala na gol liniju. Delovalo je da će se poluvreme okončati rezultatom 1:1, ali je u 44. minutu Portugalija ponovo povela. Kristijano Ronaldo je raspalio po lopti sa dvadesetak metara, delovalo je da će De Hea to rutinski odbraniti, ali mu je lopta proklizala kroz ruke i završila u mreži.

Sećate se njega - NAJSREĆNIJEG PRVAKA SVETA?! Samo Zidan s penala i ON AUTOGOLOM savladali su Bufona na putu do TRONA (VIDEO)

Španci su u drugom poluvremenu pritisli od starta, a do potpunog preokreta su stigli za samo tri minuta. Prvo je posle odlično uigrane akcije iz slobodnog udarca strelac bio Dijego Kosta, a onda je pravom bombom preokret doneo Naćo. Defanzivac je raspalio po lopti sa 20 metara, a ona se zakoprcala u mreži iza leđa Ruija Patrisija.

VEST STIGLA U POGREŠNO VREME! Ronaldo osuđen na dve godine uslovnog zatvora i novčanu kaznu (FOTO)

Delovalo je tad da će Španci pobediti, ali je u 88. minutu Kristijano Ronaldo ponovo stupio na scenu. Portugalac je spektakularnim golom iz slobodnog udarca sa 20 metara ponovo matirao De Heu i tako spasio saigrače poraza. Ronaldo je postao prvi igrač na tekućem SP koji je bio višestruki strelac i već sad je istakao kandidaturu za Zlatnu kopačku.

PORTUGALIJA - ŠPANIJA 3:3

STRELCI: Kristijano Ronaldo u 4. iz penala, u 44. i 88. minutu za Portugaliju, a Dijego Kosta u 24. i 55. i Naćo u 58. za Španiju. STADION: Fišt u Sočiju. SUDIJA: Đanluka Roki (Italija). ŽUTI KARTONI: Bruno Fernandeš (Portugalija), Buskets (Španija).

PORTUGAL: Rui Patrisio, Sedrik, Pepe, Žoze Fonte, Gereiro, Karvaljo, Bernardo Silva (od 69. Kvarežma), Mutinjo, Bruno Fernandeš (od 68. Žoao Mario), Ronaldo, Guedeš (od 80. Andre Silva).

ŠPANIJA: De Hea, Naćo, Pike, Ramos, Alba, Buskets, Koke, Silva (od 86. Lukas Vaskez), Isko, Inijesta (od 70. Tijago Alkantara), Dijego Kosta (od 77. Jago Aspas).