13°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

DUBRAVKA OD JUNAKA DO TRAGIČARA: Švedska sa bele tačke upisala prvi trijumf na Evropskom prvenstvu (VIDEO)

18.06.2021. 14:58 19:28
mARTIN duBRAVKA
mARTIN duBRAVKA / Izvor: Reuters

Skandinavci odneli bodove iz Sankt Peterburga.

Fudbaleri Švedske savladali su Slovačku rezultatom 1:0 (0:0) u drugom kolu grupe "E" Evropskog prvenstva. Skandinavska selekcija je do prve pobede na turniru stigla golom Emila Forsberga sa bele tačke.

NA POMOLU VELIKA PROMENA: Umesto na Vembliju, finale Eura u našem komšiluku, na krcatom stadionu (FOTO)

RONALDO NALJUTIO UEFA: Doneto pravilo o sklanjanju pića na konferencijama za medije

GEST VREDAN POMENA: Danci i Belgijanci prekinuli meč u čast Kristijana Eriksena (VIDEO)

Marek Hamšik i njegovi saigrači su na teren Gasprom arene izašli sa idejom da ne primi gol. Defanzivna linija je izgledala veoma organizovano, a kada bi "zaspala", Martin Dubravka bi zablistao.

Golman Njukasla je u nekoliko navrata dovodio Šveđane do ludila. Sjajnim intervencijama je do ludila dovodio Aleksandera Isaka i Ludviga Augustinsona.

Međutim, tanka je linija izmešu heroja i tragičara. Dubravka je u 77. minutu nesmotreno oborio Kvaisona u šesnaestercu, dva minuta kasnije, Emil Forsberg je bio precizna sa bele tačke.

Do kraja susreta gledali smo jalove atake Slovaka, Robin Olsen je praktično bio bez posla.

Šveđani posle dva kola imaju četiri boda, popularna Repre je ostala na tri. Poslednje kolo u grupi "E" odlučiće direktnog učesnika osmine finala, dok će trećeplasirani čekati rasplet u ostalim mečevima na turniru.

90+5. minut
Kraj utakmice! Švedska - Slovačka 1:0.
90. minut
Igraće se još pet minuta.
77. minut
GOOOOL! Forsberg je siguran sa jedanaest metara - 1:0.

75. minut
Dubravka je oborio Kvaisona u šesnaestercu, sudija je opravdano pokazao na belu tačku.
71. minut
Isak je perfektno prošao nekoliko igrača i šutirao u bliži ugao. Dubravka je još jednom spasio svoje saigrače.
59. minut
Kakva intervencija Dubravke. Augustinson je sjajno pokušao glavom, ali golman Njukasla je spasio Slovačku. Jedna od odbrana turnira.
50. minut
Duda je opalio sa 20-tak metara. Međutim, lopta odlazi visoko preko gola.
45. minut
Kraj prvog poluvremena! Švedska - Slovačka 0:0.
32. minut
Prilično mirna utakmica. Slovaci očigledno imaju jednu želju - odbraniti svoju mrežu.
15. minut
Pokušavaju Šveđani, ali za sada odbrana Slovačke na čelu sa Škrinijarom otklanja svaku opasnost.