POČEO EVROBASKET 2017: Po NBA notama Gorana Dragića Slovenija srušila Poljsku (FOTO)

31.08.2017. 15:45
Košarkaška reprezentacija Slovenije
Košarkaška reprezentacija Slovenije / Izvor: Reuters

Četa srpskog stručnjaka Igora Kokoškova stigla do prvih bodova na šampionatu.

Reprezentacija Slovenije startovala je pobedom na Evropskom prvenstvu, pošto je sa 90:81 savladala Poljsku. U prvom meču šampionata "Zmajčeke" je do trijumfa predvodio sjajni Goran Dragić koji je meč završio sa 30 poena i četiri asistencije.

ĐORĐEVIĆ O LETONIJI: Igraće se na jednu loptu, nema čarobnog štapića (FOTO)

Izabranici Igora Kokoškova slomili su otpor neugodne Poljske u trećoj četvrtini, kada je prednost otišla i iznad deset poena.

Od starta meča viđena je veoma efikasna igra, a Slovenci posle deset minuta igre nisu uspeli da naprave značajniju prednost, 24:22.  Startom druge deonice koševima Dragića i Vidmara Slovenija je uspela da se "odlepi", međutim Poljaci su dobro finiširali poluvreme, pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 53:46.

U trećoj četvrtini ekipa Igora Kokoškova se odlepila na +15, a posebno odlično igrao je Goran Dragić. Činilo se da će Slovenija mirno privesti utakmicu kraju, ali je Poljska u četvrtoj četvrtini uspela da pripreti, ali ne i da ugrozi pobedu Zmajčeka.

SLOVENIJA - POLJSKA 90:81 (24;22, 29:24, 21:12, 16:23)

SLOVENIJA: Rendolf 7, Rebec 0, Dragić 30, Nikolić 3, Prepelič 10, Murić 4, Blažič 5, Vidmar 11, Zagorac, Dimec 6, Čančar 3, Dončić 11.

POLJSKA: Sokolovski 3, Sel 8. Sloter 12, Kulig 4, Zamojski 7, Ponitka 22, Vačinski 7, Kozarek, Gielo 3, Karnovski 11, Grusecki, Hrjačaniuk 4.