EUROBASKET 2017: Jači od Rusa - Orlovi U FINALU! (FOTO)

15.09.2017. 22:12
Bogdan Bogdanović i Boban Marjanović
Bogdan Bogdanović i Boban Marjanović / Izvor: MN Press

U nedelju od 20.30 časova sa Slovenijom za zlatnu medalju.

Reprezentacija Srbije uspela je da se posle osam godina plasira u finale Evropskog šampionata pošto je u uzbudljivom meču savladala Rusiju sa 87:79 (25:20, 23:14, 18:23, 21:22). Izabranici Aleksandra Đorđevića uspeli su da do borbe za zlato protiv Slovenije u nedelju od 20.30 časova dođu u teškoj igri živaca protiv borbenih Rusa. Blistali su Bogdan Bogdanović i Boban Marjanović, a u samoj završnici Bogdanović je još jednom pokazao da je pravi vođa ovog tima.

SLAVE ZAJEDNO I DELIJE I GROBARI: Tviter se BUKVALNO ZAPALIO, a DVE FORE su ANTOLOGIJSKE! (FOTO)

EUFORIJA U DEŽELI: Evo koliko aviona će da doleti iz Ljubljane u Istanbul na finale EP (FOTO)

Nažalost, još jedan maler je zadesio Srbiju pošto se u trećoj četvrtini povredio Stefan Jović koji se do kraja meča nije vraćao na parket, ali još nije poznato o kakvoj se povredi radi i da li će moći da igra u finalu.

Srbija je odigrala odlično prvo poluvreme i imala prednost od 14 poena na velikom odmoru. Marjanović i Bogdanović su u tom periodu bili nerešiva enigma za Ruse uz veliku pomoć ostalih saigrača i sjajnom igrom u odbrani. Međutim, u nastavku je Ruse služio šut pre svega za tri poena pa su četiri minuta pre kraja stigli na samo dva poena zaostatka 75:73. Međutim, Orlovi su zadržali hladnu glavu u završnici, odigrali dobru odbranu u završnici i bili precizni sa penala za veliku pobedu i plasman u finale Evropskog prvenstva posle osam godina.

Kako je meč tekao iz minuta u minut možete pročitati u nastavku teksta.

Reprezentacija Srbije igra meč polufinala Eurobasketa u istanbulskoj dvorani ''Sinan Erdem'' protiv selekcije Rusije. Pobednik ovog duela igraće u nedelju od 20.30 časova u finalu protiv reprezentacije Slovenije koja je u četvrtak ubedljivo savladala Španiju sa92:72.

Ovo će biti treći meč Srbije i Rusije u poslednjih mesec dana, ali je ovaj daleko najvažniji. Srbija je slavila u pripremnom delu pred početak Evropskog prvenstva, dok je Rusija bila bolja u takmičenju po grupama i nanela Srbiji jedini dosadašnji poraz na Eurobasketu.

Dešavanja iz minuta u minut možete da pratite UŽIVO na portalu Srbija Danas.

IV ČETVRTINA

40. minut - Srbija je u FINALU Evropskog prvenstva.

39. minut - Bogdanović pogađa trojku, a zatim uzvraća dvojku posle pogođenih penala Mozgova. Srbija vodi 83:76 na minut pre kraja.

38. minut - Micić pogađa trojku, ali Mačvan pravi faul u napadu. Srbija vodi 78:73. Voroncevič pogađa jedno bacanje.

36. minut - Šved postiže novu trojku posle promašaja Bogdanovića i Rusija serijom 8-0 prilazi na samo 75:73.

34. minut - Pogađa Marjanović, Lučić je iznudio faul u napadu, a Mačvan posle faula nad njim pogađaoba penala i Srbija ponovo ima dvocifrenu prednost 75:65, ali na kratko pošto pogađa Šved trojku, a Zubkov zakucava i smanjuje na 75:70.

33. minut - Posle greške Gudurić pravi nameran faul. Hvostov pogađa oba penala, a Zubkov je precizan iz reketa. Ipak, vraća uzvraća Bogdanović, Srbija vodi 71:65.

32. minut - Rusi otvaraju poslednjih 10 minuta sa mini serijom 4-0, ali Gudurić pogađa trojku. Srbija vodi 69:61.

III ČETVRTINA

30. minut - Bogdanović pogađa jedno bacanje, a Hvostov ne pogađa za tri i Srbija u poslednju četvrtinu ulazi sa vođstvom 66:57.

29. minut - Šved je pogodio za tri, ali se tom prilikom povredio Jović koji nije mogao da nastavi sa igrom i morao je na klupu. Srbija vodi 64:55. Marjanović polovičan sa penala i ponovo 10 poena prednosti za Orlove 65:55.

28. minut - Sjajno zakucavanje Marjanovića, a zatim i odličan prodor Jovića i Srbija ponovo ima dvocifrenu prednost 64:52.

27. minut - Rusija pravi seriju 11-0 i smanjuje na samo pet poena zaostatka 57:52, ali seriju trojkom prekida Milosavljević za 60:52.

24. minut - Ponovo sumnjiv faul Bogdanovića pri šutu Šveda za tri koji pogađa dva penala za 55:41, a zatim Jović baca alej up za Lučića i vođstvo Srbije 57:41, da bi Šved uzvratio trojkom 57:44.

22. minut - Hvostov pogađa za tri, ali uzvraća Bogdanović, da bi u kontri pogodio Lučić za 55:39.

II ČETVRTINA

19. minut - Ponovo pogađa Marjanović, a zatim odlićčno asistira Lučiću i Srbija vodi 48:32, ali pogađa i Šved za 48:34.

18. minut - Marjanović ponovo pogađa sa vođstvo 44:29.

16. minut - Mačvan nastavlja seriju Srbije za maksimalnih 42:26, ali je trojkom prekida Hvostov. Orlovi imaju prednost 42:29.

15. minut - Srbija pravi seriju 8-0 i ima dvocifrenu prednost (40:26) poenima Bogdanovića, Jovića i Marjanovića.

14. minut - Marjanović stavlja na muke rusku odbranu i postiže sedmi poen, a Srbija vodi 32:26.

13. minut - Sudije izmišljaju faul Bogdanoviću nad Švedom u šutu za tri poena koji je precizan i smanjuje zaostatak Rusije na 28:26, ali Bogdanović uzvraća dugom dvojkom za 30:26.

12. minut - Marjanović ne koristi prvi napad, ali se ispravlja u drugom i Srbija dolaz ido maksimalnih sedam poena, prednosti, ali trojku pogađa Hvostov. Marjanović nastavlja sa dobrom igrom, ali je polovično precizan sa penala za vođstvo Srbije 28:23.

I ČETVRTINA

10. minut - Micić pogađa u poslednjim trenucima prve četvrtine, posle 10 minuta Srbija vodi 25:20.

9. minut - Lučić pogađa trojku, ali uzvraća Voroncevič, da bi već u narednom napadu poentirao Milosavljević. Srbija vodi 23:20.

8. minut - Šved pogađa trojku, a zatim i dva bacanja, Rusija smanjuje na 16:15.

6. minut - Bogdanović postiže sedmi poen, Srbija povećava prednost na 14:8.

4. minut - Rusi su na kratko uspeli da povedu sa 6:5, ali Bogdanović pogađa trojku za vođstvo Srbije 8:6. Dobra odbrana Srbije, Jović pogađa uz faul, ali ne koristi dodatno bacanje i Srbija vodi 10:6.

2. minut - Dobar početak Srbije, Orlovi vode 5:0.

SRBIJA - RUSIJA 87:79 (25:20, 23:14, 18:23, 21:22)

DVORANA: "Sinan Erdem"

SUDIJE: Lezano (Argentina), Anastopulos (Grčka), Mazoni (Italija)

SRBIJA: Mačvan 4, Bogdanović 24, Lučić 13, Milosavljević 7, Birčević 2, Štimac, Lazić, Micić 5, Gudurić 3, Jović 8, Kuzmić 3, Marjanović 18.

RUSIJA: Šved 33, Baburin, Fridzon 3, Ivlev, Antonov, Zubkov 6, Hvostov 10, Mozgov 11, Voroncevič 14, D. Kulagin, M. Kulagin, Kurbanov 2.