EVROBASKET 2017: Česi se igrali sa Rumunima (FOTO)

01.09.2017. 21:41
Rumunija - Češka Evrobasket 2017
Rumunija - Češka Evrobasket 2017 / Izvor: Foto: fiba.com
Satoranski i Hruban najzaslužniji za trijumf.

Reprezentacija Češke savladala je u prvom kolu C grupe Rumuniju sa 83:68 (22:21, 16:19, 9:22, 21:21) u meču koji je rešen u trećoj četvrtini. Rumuni su ovomk pobedom došli na drugo mesto iza Španaca, dok su ispred Hrvata zbog bolje koš razlike.

EVROBASKET 2017: Furija oduvala Đetiće (FOTO)

SALE GRMEO POSLE POBEDE: Selektor Srbije NAJSTRAŠNIJE isprozivao FIBA! (FOTO)

Tokom prvog poluvremena viđen je izjednačen meč tokom kojeg niko od rivala nije uspeo da stvori veću prednost. Rumuni su uspeli da reše prvu četvrtinu u svoju korist, ali je Češka na poluvremenu ipak imala vođstvo. Klučni deo utakmice bila je treća četvrtina koju su Česi rešili u svoju korist sa 22:9. Razigral isu se u tih 10 minuta Satoranski i Hruban, dok sa druge strane usamljeni Moldoveanu nije mogao da se suprotstavi Česima koji su u poslednju četvrtinu ušli sa 15 poena prednosti. Poslednjih 10 minuta bili su samo formalnost, a Česi su u jednom trenutku imali i prednostg od 20 poena, pa su mirno priveli meč kraju.

RUMUNIJA - ČEŠKA 68:83 (22:21, 16:19, 9:22, 21:21)

RUMUNIJA: Mandaće 5, Petrisor 3, Palićiju 12, Modoveanu 24, Nikolesku 5, Kalota-Popa 7, Olah, Nicoara 2, Kate 1, Torok 3, Baciju 5, Kuti 1.

ČEŠKA: Auda 8, Hruban 25, Satoranski 20, Velš, Paliza 6, Sirina 7, Svrdlik, Peterka 7, Bokačik, Kriz 8, Kizlink 2.