EVROBASKET 2017: Čudesan rezultat meča između Nemačke i Francuske (FOTO)

09.09.2017. 16:13
Danijel Tajs
Danijel Tajs / Izvor: Foto: fiba.com

Uzbudljiva utakmica u Istanbulu.

Košarkaška reprezentacija Nemačke napravila je iznenađenje i plasirala se u četvrtfinale Evrobasketa pošto je u uzbudljivom meču savladala selekciju Francuske sa 84:81 (10:19, 24:21, 21:16, 29:25) i za protivnika će imati pobednika meča između Španije i Turske.

RUKAVICA JE BAČENA: Slovenac PROZVAO bivšeg saigrača i POŽELEO Srbiju u finalu! (FOTO)

EVROBASKET 2017: Igrali su Slovenija i Ukrajina, a evo ko je prošao u četvrtfinale (FOTO)

Francuzi su prvu četvrtinu rešili u svoju koristi i očekivalo se da će lako u nastavku doći do pobede. Međutim, Nemci su malo po malo uspeli da dođu do zijednačenja, a zatim u krajem treće četvrtine i do vođstva koje su sačuvali i u poslednjih 10 minuta.

Iako su Nemci vodili 81:74 30 sekundi pre kraja, Furnije je prvo pogodio oba penala, a zatim je posle neiskorišćenog napada Nemačke isti igrač pogodio i za tri i smanjioo na 81:79, 12 sekundi pre kraja. Ušlo se u penal završnicu u kojoj je Lo promašio jedno, a Furnije pogodio oba penala za 82:81. Bencing je pogodio oba bacanja, da bi De Kolo promašio trojku za produžetak.

NEMAČKA - FRANCUSKA 84:81 (10:19, 24:21, 21:16, 29:25)

NEMAČKA: Lo 6, Štajger 10, Tada 2, Tajs 22, Bencing 12, Šreder 21, Vojtman, Akpinar, Bartel 5, Timan 6, Hikman, Hartenštajn.

FRANCUSKA: Serafin 6, Ertel 6, Dio, Lovernj 13, Furnije 27, De Kolo 6, Dijao 15, Vesterman 2, Purije, Labejir 1, Tupan 3, Džekson 2.