EVROBASKET 2017: Pala prva prepreka, Srbija pobedila Letoniju (FOTO)

01.09.2017. 15:40
Košarkaška reprezentacija Srbije
Košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: fiba.com

Izabranici selektora Đorđevića u poslednjoj četvrtini slomili otpor upornog protivnika.

Reprezentacija Srbije odlično je startovala na Evrobasketu pošto je u svom prvom meču u D grupi savladala Letoniju 92:82 (21:24, 24:23, 20:13, 27:22). Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića su u drugom poluvremenu uspeli da slome otpor borbenih Letonaca koje su predvodili Kristaps Porzingis i braća Davis i Dairis Bertans. Po očekivanjima, Srbiju je predvodio Bogdan Bogdanović sa 30 poena, a veliku pomoć imao je u kapitenu Milanu Mačvanu koji je ostvario dabl-dabl učinka od 14 poena i 10 skokova, dok je Boban Marjanović postigao 13 poena.

SRCE LUPA KAO NA TERENU: Iznenadni gost BODRIO Srbiju protiv Letonije! (FOTO)

PORZINGIS NA BOBIJEVOM POSTERU: Marjanović je na OVAJ način POLOMIO koš Letonaca (VIDEO)

Srbija nije uspevala da pronađe pravi ritam u prvom poluvremenu, pre svega u drugoj četvrtini. Letonci su u jednom trenutku imali i 12 poena prednosti, da bi na poluvremenu to palo na samo dva poena. Mnogo bolje su Orlovi odigrali drugo poluvreme kada su i znatno lakše izlazili na kraj sa Porzingisom, dok je na drugoj strani nezaustavljiv bio Bogdanović. U drugom kolu Srbija će igrati sutra od 16 časova protiv selekcije Rusije.

Košarkaška reprezentacija Srbije igra u Istanbulu protiv selekcije Letonije prvi meč na Evrobasketu u okviru prvog kola D grupe. Utakmica se igra u dvorani Fenerbahčea koja je i te kako poznata Bogdanu Bogdanoviću jer je na ovom mestu pre nekoliko meseci srpski reprezentativac osvojio Evroligu sa turskim šampionom.

Dešavanja iz minuta u minut možete da pratite UŽIVO na portalu Srbija Danas.

IV ČETVRTINA

40. minut - KRAJ. Srbija je savladala Letoniju sa 92:82.

38. minut - Samo 60 sekundi bilo je dovoljno Srbiji da uz bolju odbranu da uz poene Gudurića i Jovića ponovo dođe u prednost 80:75.

37. minut - Prazan hod Srbije što je Letonija iskoristila i serijom 10-0 prešla u vođstvo 73:75 na kratko pošto je to prekinuo Bogdanović sa penala za izjednačenje 75:75.

34. minut - Mačvan i Bogdanović uz dobru odbranu Srbije donose Orlovima vođstvo 73:65.

32. minut - Srbija je dobro otvorila poslednju četvrtinu i povela sa 69:62, da bi Jović napravio faul na šutu za tri poena Davisa Bertansa, Bivši igrač Partizana nepčogrešiv je sa linije penala za 69:65.

III ČETVRTINA

30. minut - Bogdanović sa dva poena donosi Srbiji prednost 65:60 pred poslednju deonicu.

28. minut - Par minuta su Letonci bez koša, ali ni Srbija to nije potpuno iskoristila. Ipak, Milosavljević pogaća za 62:54.

26. minut - Kuzmić ima 2+1 posle sjajne asistencije Bogdanovića i koristi dodatno bacanje za vođstv oSrbije 60:54.

24. minut - Trojkom Gudurića Srbija ponovo ima prednost 50:49, a Jović nije iskoristio dva bacanja posle namernog faula Porzingisa. Ipak, posle lopte sa strane Porzinigis pravi četvrtu ličnu grešku, Kuzmić koristi samo jedno bacanje, a posle promašenog drugog Srbija ima još jedan napad i pogađa Mačvan za 53:49.

II ČETVRTINA

20. minut - Gudurić je postigao debitantske poene za Srbiju, a Letonija poenima Peinersa u poslednjoj sekundi prvog poluvremena dolazi do prednosti 45:47.

18. minut - Zakucavanjem Marjanovića Srbija je došla do maksimalnih 39:32, ali je Smits trojkom smanjio na 39:35. Bogdanović je pogodio za dva, ali Dairis Bertans smanjuje sa penala na 42:37.

15. minut - Poenima Mačvana sa penala Srbija prvi put vodi na meču 32:30.

14. minut - Lučić trojkom donosi izjednačenje 30:30

12. minut - Porzingis sa pet poena povećava prednost Letonije na 23:29.

I ČETVRTINA

10. minut - Bogdanović postiže drugu trojku, a prva četvrtine završena je vođstvom Letonije 21:24.

9. minut - Poenima Lučića i Marjanovića Srbija pravi seriju 8-0 i smanjuje na 18:22.

8. minut - Dvocifrena prednost za Letoniju 10:22.

7. minut - Aleksandar Đorđević reaguje tajm-autom posle trojke Dairisa Bertansa koji donosi Letoniji vođstvo 7:14. Bogdanović odmah uzvraća prvom trojkom za Srbiju, ali Dairis postiže još jednu trojku uz faul i koristi dodatno bacanje za vođstvo Letonije 10:18.

5. minut - Bobi Marjanović ulazi umesto Kuzmića koji je napravio drugu ličnu grešku, Letonija vodi 7:10.

3. minut - Tvrda utakmica na samom startu u kojoj su se Letonci bolje snašli i poveli sa 3:7.

SRBIJA - LETONIJA 92:82 (21:24, 24:23, 20:13, 27:22)

DVORANA: "Fenerbahče arena".

SUDIJE: Cmkijevič (Poljska), Jasevičijus (Litvanija), Horozov (Bugarska).

SRBIJA: Mačvan 14, Bogdanović 30, Lučić 7, Milosavljević 4, Birčević, Štimac 2, Lazić 2, Micić, Gudurić 9, Jović 5, Kuzmić 6, Marjanović 13.

LETONIJA: Porzingis 18, Blums, Dai. Bertans 16. Dav. Bertans 23, Tima 5, Smits 3, Janičenoks, Strelnieks 4, Skele 4, Grazulis, Pejners 9, Majers.