AMERIKA IMA NOVOG ŠAMPIONA: Osnovani pre osam godina, sada PRVI PUT u istoriji postali prvaci države

12.12.2021. 10:22
FK Njujork Siti
FK Njujork Siti / Izvor: Reuters

Impresivno.

Fudbaleri Njujork Sitija postali su novi šampioni MLS lige, pošto su u finalu posle boljeg izvođenja penala na gostovanju savladali Portland Timberse. Posle 120 minuta igre rezultat je bio 1:1, a nakon jedanaesteraca ekipa Njujorka osvojila je prvu klupsku titulu u istoriji.

MAJGERI U NADOKNADI VREMENA: Milan podbacio, a spasilac časti ko drugi nego - IBRAKADABRA! (VIDEO)

NOVI KRAH JUVENTUSA: Morata doneo vođstvo, ali Venecija prelepo izjednačila (VIDEO)

SADIK DONEO RADOST I PARTIZANU: Postigao gol i približio Almeriju prvoj ligi

Delovalo je da će Njujorčani lakše završiti posao. Vodili su od 41. minuta kada ih je Argentinac Valentin Kasteljanos, najbolji strelac šampionata, doveo u vođstvo.

Međutim, u samom finišu utakmice, u poslednjim sekundama je izjednačenje timu iz Oregona doneo Čileanac Felipe Mora. U produžecima nije bilo pogodaka, pa su se izvodili penali.

Tragičari su upravo Mora i njegov kolega Valeri, čije je šuteve (prvi i drugi u penal-seriji) odbranio golman Njujork Sitija Šon Džonson, koji je potom dobio i nagradu za najkorisnijeg igrača finalnog duela.

Bila je ovo prva titula nacionalnog prvaka za Njujork Siti, koji je osnovan tek 2013. godine, a odmah je usledio vrtoglavi uspon, te su za manje od decenije uspeli da pokore čitavu ligu.

Najnovije vesti iz sveta fudbala nađite OVDE.