21°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

ARSENAL NA SKENERU: Počeli su trofejom, gubili i pobeđivali, a sada dolaze Zvezdi u goste (FOTO)

17.10.2017. 09:59
Arsen Venger
Arsen Venger / Izvor: Reuters

Utakmica će biti odigrana u četvrtak. Početak zakazan za 19 časova.

Fudbaleri Arsenala gostovaće Crvenoj zvezdi u utakmici 3. kola Lige Evrope. Londonske Tobdžije u Beograd dolaze kao lider u grupi u kojoj se nalaze još i BATE Borisov i Keln. Arsenal je svakako najatraktivniji protivnik u grupi i nema sumnje da će stadion "Rajko Mitić" biti popunjen. Takođe, tim Arsena Vengera važi za favorita, uprskos problemima koje francuski trener ima sa povređenim igračima.

TERZIĆ NAJAVIO: Fudbaler Zvezde ide u REAL! (FOTO)

Zvezdi i Arsenalu deli pravdu sudija mlađi od Dušana Anđelkovića i Petera Čeha!

PONUDE SAMO KAPLJU: Boaćijev menadžer otvorio dušu uoči meča Zvezde i Arsenala!

U narednim redovima upoznaćemo vas sa dosadašnjim učinkom (u svim takmičenjima) Arsenala, trenutno šestoplasiranim timom Premijer lige. Ekipa sa "Emirata" sezonu je otvorila utakmicom Komjuniti šilda (Superkupa) i slavila. Poveo je Čelsi golom Viktora Mozesa, ali je u 82. minutu izjednačio Sead Kolašinac. Odluka o pobedniku "pala" je posle penala u kojem su Tobdžije bile bolje u seriji, rezultatom 4:1 (više pročitajte OVDE). Starteri su tada bili Čeh, Mertezaker, Monreal, Beljerin, Holding, Džaka, Okslejd-Čembrlen, Elneni, Ivobi, Velbek i Lakazet. Šansu su u nastavku dobili i Kolašinac, Žiru i Nelson.

Tabela grupe H Lige Evrope

Arsenal - 6 bodova, gol razlika 7:4

C. zvezda - 4 boda, gol razlika 2:1

BATE - 1 bod, gol razlika 3:5

Keln - 0 bodova, gol razlika 1:4

A onda je počela i nova sezona u Premijer ligi. Prethodnu su Tobdžije završile na petom mestu, sa 75 bodova. Šampion Čelsi osvojio je 93. Prvi protivnik bio je Lester, prvak iz pretprošle sezone. Na kraju meča na "Emiratima" bilo je 4:3 za Arsenal, a strelci su bili Lakazet, Velbek, Remzi i Žiru. Starteri su bili manje-više isti u odnosu da duel sa Čelsijem, Čeh, Holding, Monreal, Kolašinac, Beljerin, Holding, Ozil, Džaka, Okslejd-Čembrlen, Elneni, Velbek, Lakazet. Sa klupe su ušli Remzi, Volkot i Žiru.

Zatim su usledila dva poraza, od Stouka i Liverpula, oba u gostima. Duel sa Stoukom počeli su Čeh, Mustafi, Monreal, Kolašinac, Okslejd-Čembrlen, Remzi, Džaka, Beljerin, Ozil, Velbek i Lakazet. Žiru, Volkot i Ivobi su ušli u igru u drugom poluvremenu, ali nisu uspeli da spasu Arsenal poraza. Jedini gol za Stouk dao je Hese u 47. minutu. Znatno ubedljiviji bio je Liverpul na svom "Enfildu" (4:0). Venger je počeo sa postavom Čeh, Holding, Košćelni, Monreal, Okslejd-Čembrlen, Remzi, Džaka, Beljerin, Ozil, Sančez i Velbek. U nastavku su šansu dobili i Kokelin, Lakazet i Žiru.

Posle dva vezana poraza usledila su i dva trijumf, protiv Bornmuta (3:0) u Premijer ligi i Kelna (3:1) u Ligi Evrope. I jednom i drugom timu dali su po tri gola. Protiv Bornmuta, prilično brzo je rešeno pitanje pobednika. Poveli su golom Velbeka u 6. minutu, povećao je Lakazet u 27, a Velbek je potvrdio trijumf u 50. minutu. Starteri su bili Čeh, Košćelni, Mustafi, Monreal, Beljerin, Remzi, Džaka, Kolašinac, Ozil, Velbek i Lakazet. Kokelin, Sančez i Žiru su zaigrali u drugom poluvremenu. Premijernu utakmicu u Ligi Evrope, Tobdžije su rešile golovima Kolašinca, Sančeza i Beljerina, iako je Keln poveo golom Kordobe u 9. minutu. Venger je tada pomalo promešao karte pa je na golu bio Ospina, a ispred njega su bili Holding, Mertezaker, Monreal, Beljerin, Elneni, Ivobi, Beljerin, Mejtlend-Najls, Volkot, Sančez i Žiru. Šansu su dobili i Kolašinac, Vilšir i Nelson.

OVO DELIJE MORAJU DA ZNAJU: Zvezda izdala VAŽNO saopštenje pred meč sa Arsenalom (FOTO)

U velikom gradskom derbiju, protiv Čelsija nije bilo golova. Starteri su bili Čeh, Košćelni, Mustafi, Monreal, Beljerin, Remzi, Džaka, Kolašinac, Ivobi, Velbek i Lakazet. Sa klupe su ušli Sančez, Žiru i Elneni. U Liga kupu, protiv Donkastera zabeležena je minimalna pobeda, a jedini strelac bio je Volkot. Opet je Ospina bio na golu, a starteri su bili još i Čejmbers, Mertezaker, Holding, Nelson, Elneni, Vilšir, Mejtlend-Najls, Volkot, Sančez i Žiru.

Ovaj meč je i najavio tri vezane pobede, protiv VBA (2:0), BATE (4:2) i Brajtona (2:0).

Votford - Arsenal 2:1

Starteri protiv Vest Bromviča bili su Čeh, Košćelni, Mustafi, Monreal, Beljerin, Elneni, Džaka, Kolašinac, Remzi, Sančez i Lakazet. Zaigrali su i Ozil, Žiru i Mejtlend-Najls. "Mešanja karata" je bilo protiv ekipe iz Belorusije u Ligi Evrope. Na gostovanju u prvih 11 su bili: Ospina, Mertezaker, Mustafi, Holding, Nelson, Elneni, Vilok, Mejtland-Najls, Volkot, Vilšir i Žiru. Zaigrali su Mekguen i Nketija.

Protiv Brajtona su od prvog minuta zaigrali: Čeh, Holding, Mustafi, Monreal, Beljerin, Remzi, Džaka, Kolašinac, Ivobi, Sančez i Lakazet. Žiru, Volkot i Elneni su dobili šansu u drugom poluvremenu.

U poslednjem meču, Arsenal je poražen od Votforda (2:1), i to golom u sudijskoj nadoknadi. Venger je počeo sa Čehom, Košćelnijem, Mertezakerom, Monrealom, Beljerinom, Elnenijem, Džakom, Kolašincem, Ivobijem, Velbekom i Lakazetom. Ozil, Žiru i Holding su zaigrali u drugom poluvremenu.

KAKAV UDARAC: Arsenal stiže u Beograd bez VEOMA VAŽNOG igrača? (FOTO)

Na osnovu prethodnih redova, vidi se da Tobdžije imaju uspone i padove, ali se i vidi koji igrači čine okosnicu tima Vengera. Jasno je da je na golu neprikosnoven iskusni Čeh, a da Ospina dobija šansu u Ligi Evrope i "van" Premijer lige. Iskusni golman je branio u devet utakmica ove sezone.

Isto tako, kod Vengera rezervisano mesto ima i Ektor Beljerin sa deset ovosezonskih nastupa. Isto toliko nastupa ima i drugi Španac (defanzivac), Načo Monreal, dok Granit Džaka ima jedan manje. Dobru minutažu imaju i Sead Kolašinac, Aleksandr Lakazet, dok je Olivije Žiru šansu uglavnom dobijao sa klupe. Kolašinac je upisao devet nastupa, koliko i Lakazet, a Žiru čak 12. Ipak, kao što je rečeno, Žiru je ove sezone uglavnom rezervista. Samo je tri puta bio starter. Ostaje da se vidi ko će doputovati u Beograd, pošto (kao što je rečeno) ima nekoliko povređenih fudbalera. Reč je o Velbeku, Košćelnom, Mustafiju i Čejmbersu.

Kada je reč o golovima, trenutno vodeći strelac je Lakazet sa četiri pogotka, a prate ga Velbek i Volkot sa po tri. Po dva su dali Žiru i Kolašinac.

Utakmica na stadionu "Rajko Mitić" biće odigrana u četvrtak. Početak je zakazan za 19 časova.