PREMIJER LIGA: Vila i Arsenal nastavljaju san o trofeju, Vest Hem takođe slavio

17.12.2023. 17:24
Unaj Emeri
Unaj Emeri / Izvor: Reuters

Uzbudljiva nedelja u Engleskoj.

U terminu od 15 sati odigrane su tri utakmice 17. kola engleske Premijer lige, a postignuti su sledeći rezultati: Arsenal – Brajton 2:0, Brentford – Aston Vila 1:2 i Vest Hem – Vulverhempton 3:0.

PORUKA IZ ULCINJA: Sreća Partizanova što nije igrao EvropuDejan Vukićević

PORUKA IZ ULCINJA: Sreća Partizanova što nije igrao Evropu

SIMIĆEV PRVENAC U SERIJI A: Srpski tinejdžer doprineo slavlju Milana (VIDEO)Jan Karlo Simić

SIMIĆEV PRVENAC U SERIJI A: Srpski tinejdžer doprineo slavlju Milana (VIDEO)

KUPUJU U ITALIJI: Barselona zainteresovana za RumunaFK Barselona

KUPUJU U ITALIJI: Barselona zainteresovana za Rumuna

Fudbaleri Arsenala upisali su u duelu sa Brajtonom izuzetno važnu pobedu. Bedem Brajtona uspeo je tim Mikela Artete da probije tek u 54. minutu.

Gabrijel Žesus je uspeo da izgradi prostor i da glavom pošalje loptu u mrežu.

Uspeo je Arsenal da zatvori meč golom Kaija Haverca u 84. minutu. Edi Nketija je uradio sve što je trebalo, Haverc je "samo" završio akciju odličnim udarcem.

Čekićari su pred svojim navijačima upisali sigurnu pobedu protiv Vulvsa.

Pobedu je u 22. minutu najavio Mohamed Kudus, a zatim je pogodio i za 2:0 deset minuta kasnije. Oba puta proigrao ga je Lukas Paketa.

Konačan rezultat postavio je u 74. minutu Džerod Bounen, a Paketa je kompletirao het-trik asistencija.

Aston Vila je do novog trijumfa u Premijer ligi stigla na gostovanju Brentfordu, i to nakon preokreta.

Prvo poluvreme pripalo je domaćinima koji su na odmor odneli gol prednosti zahvaljujući pogotku Kina Luisa-Potera iz 45. minuta.

U 71. minutu domaći ostaju sa igračem manje. Direktan crveni karton dobio je Ben Mi, a gosti to koriste u nastavku.

Samo šest minuta kasnje golom Aleksa Morena Vila dolazi do izjednačenja, a u 85. minutu Oli Votkins pogađa za potpuni preokret.

Na kraju je i Vila ostala sa desetoricom na terenu. Igrao se sedmi minut nadoknade kada je direktan crveni karton dobio Bubakar Kamara.