ARSENAL IPAK JAČI: Gol Mitrovića nije pomogao!

27.08.2022. 21:00
Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović / Izvor: Reuters

Četvrto kolo engleske Premijer lige...

Fudbaleri Arsenala pobedili su Fulam u četvrtom kolu Premijer lige rezultatom 2:1, uprkos golu Aleksandra Mitrovića.

EVROGOL: Mitrović UTIŠAO "Emirejts" (VIDEO)

MAJSTORIJA VLAHOVIĆA U TORINU: Srpski napadač Matirao Patrisija iz slobodnog udarca (VIDEO)

KAKAV DAN ZA SRPSKI FUDBAL: Pogodio i Nemanja Radonjić (VIDEO)

Arsenal je gubio 0:1 u drugom poluvremenu, ali je napravio preokret i nastavio da pobeđuje, pa sada ima sve četiri pobede u novoj sezoni.

Fulam je bio jako blizu novog podviga, nakon što je već uzeo bod Liverpulu ove sezone, ali je na kraju pretrpeo prvi poraz po povratku u elitu.

Prva prilika viđena je u 28. minutu kada je Martineli pogodio stativu, a samo pet minuta kasnije i Saka je imao šansu koju nije iskoristo.

Na poluvreme se otišlo sa 0:0, ali su golovi brzo krenuli da padaju.

Mitrović je bio strelac u 56. minutu pošto je Gabrijelu ukrao loptu sa leđa i zatim rutinski matirao Ramzdejla.

Slavlje Fulama, međutim, nije dugo trajalo.

Saka je povukao po desnom boku, uposlio je Edegora, a Norvežanin je uz dosta sreće izjednačio na 1:1.

Nekoliko minuta kasnije napadač Srbije je imao novu šansu, ali je golman "tobdžija" to odbranio.

Napadao je Arsenal, želeo je da ostvari novu pobedu, a odbrana Fulama je na kraju ipak pukla.

U 86. minutu Martineli je izveo korner, nastala je ogromna gužva u kaznenom prostoru, a onda se štoper Gabrijel najbolje snašao.