SPEKTAKL U LONDONU: Siti slavio na Emirejtsu i najavio VATROMET u borbi za titulu (VIDEO)

15.02.2023. 22:28
FK Mančester siti
FK Mančester siti / Izvor: Reuters

Građani u psihološkoj prednosti.

Fudbaleri Mančester sitija slavili su na gostovanju Arsenalu (3:1) u zaostaloj utakmici 12. kola Premijer lige.

PRIČALO SE DA SU U SUKOBU: Kanselo se oglasio i razjasnio odnos sa Gvardiolom

BARSELONA PONOVO U CENTRU PAŽNJE: Potpredsedniku Sudijske komisije platila 1.400.000 evra

NEOČEKIVANO REŠENJE: Brazil ima novog selektora!

U direktnom duelu u borbi za titulu, Građani su prvi "zadali udarac", i to u 24. minutu. Tomijasu je kardinalno pogrešio, vratio je prekratku loptu ka Ramsdejlu, to je iskoristio De Brujne i lob udarcem prevario istrčalog čuvara mreže.

Arsenal je posle kapitulacije, zaigrao ofanzivnije. Nisu klonuli duhom domaći, nastavili su sa napadima i nagrada je stigla u 42. minutu. Ederson je pokosio Nketiju i glavni arbitar Entoni Tejlor je pokazao na belu tačku. Bukajo Saka je bio siguran izvođač.

Sledeće uzbuđenje videli smo na startu drugog dela igre. Nešto pre isteka sata igre, Entoni Tejlor je svirao još jedan penal. Ovoga puta za goste, ali je nakon pregledavanja VAR snimka, promenio odluku i dosudio ofsajd u kom se nalazio Haland, pre duela sa Gabrijelom.

Siti je u 68. minutu mogao do drugog gola, ali je loptu sa gol linije izbacio Žoržinjo posle udarca Akandžija. No, što nisu tada jesu četiri minuta kasnije uradili Građani. Pukla je kontra, Haland, do Gundogana, ovaj ka Grilišu, koji je bio neumoljiv i doveo svoj tim do novog vođstva.

Domaći su pokušavali da dođu do poravnanja, ali su u jeku tih napada primili još jedan gol. Strelac je bio Halanda na pas De Brujnea u 82. minutu.

Ovim rezultatom, rivali su izjednačeni, uz meč više koji ima tim Pepa Gvardiole.