AGONIJA BAMFORDA, ARSENAL NE STAJE: Maunt vodio Čelsi do pobede, Njuka odnela bod sa Old Traforda (VIDEO)

16.10.2022. 17:38
Mikel Arteta
Mikel Arteta / Izvor: Profimedia

Tobdžije i dalje na vrhu.

Fudbaleri Arsenala nastavili su sa sjajnim rezultatima, pošto su trijumfovali i na gostovanju Lidsu 1:0.

SERIJA A: Inter rutinski stigao do novog trijumfa (VIDEO)

POBEDA KOJU ĆE ATLETIKO SKUPO PLATITI? Oblak imao potres mozga! Slovenac se nije sećao ničega

NAPUŠTA JUVENTUS: Pukla "ljubav" između Alegrija i fudbalera, već u januaru odlazi iz Torina

Tobdžije su do pobede stigle golom Sake u 35. minutu, odlično je odreagovao Englez na pas Edegara i snažnim udarcem iskosa sa desne strane prevario Melijea.

Treba istaći da je meč prekinut već na samom startu, a razlog je bio kvar tehnologije koju koriste sudije, pa je duel nastavljen posle 40 minuta pauze.

U drugih 45 minuta svega je bilo na Eland Roudu... sem golova.

Već u prvom minutu poluvremena, zatresla se mreža Ramsdejla, ali je gol poništen zbog faula Bamforda koji je tek ušao u igru i odmah je mogao da bude strelac.... no VAR je mislio drugačije. Novu priliku za to bivši igrač Čelsija imao je u 64. minutu. Penal je dosuđen za domaćina posle igranja rukom Salibe, ali je Bamford izveo očajan jedanesterac i poslao loptu pored gola.

Da dođu do poravnanja izabranici trenera Marša imali su u 77. minutu, ali je udarac Aronsona zaustavio Ramsdejl. Pokušavali su domaći i u nastavku, ali nisu uspeli i tri poena idu u severni London. U samoj završnici je dosuđen još jedan penal za Lids, ali je posle gledanja VAR snimka glavni arbitar Kavano odlučio da odluku poništi i dosudi faul u napadu nesrećnog Bamforda.

Čelsi je nastavio dobru formu pod komandom Grema Potera, u Birmingemu je pobeđena Aston Vila, a heroj je bio Mejson Maunt, prvo je u šestom minutu Englez iskoristio grešku Mingsa, da bi i u 65. minutu iz slobodnog udarca postavio konačan rezultat.

Mančester junajted nije uspeo da opravda ulogu favorita u meču sa Njukaslom i odigrao je bledih 0:0 na Old Trafordu.