ATALANTA POSUSTAJE: Juve rutinski sa Kaljarijem

21.12.2021. 22:42
Atalanta - Đenova
Atalanta - Đenova / Izvor: Reuters

Mečevi 19. kola.

Fudbaleri Juventusa savladali su Kaljari 2:0, dok su Đenova i Atalanta remizirali (0:0) u 19. kolu Serije A.

ČUDO TEHNOLOGIJE: Inter i Milan dobijaju novi stadion

GODINE ČINE SVOJE: Ibrahimović opet povređen

KORONA ČINI SVOJE: Sve sportske priredbe u Nemačkoj bez publike

Prvo poluvreme utakmice u Torinu obeležio je napadač domaćih Mojze Ken. Prvo je u 11. minutu, posle odličnog centaršuta Kvadrada, pogodio stativu iz neposredne blizine, da bi u 40. minutu doneo prednost Staroj dami. Sjajno je uspeo jedan šut Bernandeskog da skrene u mrežu gostiju. Ovo je bio njegov trći gol u šampionatu.

U nastavku meča Juventus je imao inicijativu, a pitanje pobednika su rešili u 83. minutu, kada je Bernandeski iskosa sa leve strane pogodio dalji ugao gola Kaljarija. Gosti iz Sardinije su najbolju priliku imali preko Žoaa Pedra u 68. minutu, ali se Ščezni istakao odličnom odbranom.

U drugom meču večeri Atalanta je odigrala mršavih 0:0 na gostovanju Đenovi. Pritiskala je ekipa iz Bergama tokom svih 90 minuta, međutim domaći su odoleli. Zanimljivo je da je ekipa Andreja Ševčenka uputila samo jedan udarac ka golu gostiju.