DRUGA VEZANA POBEDA: Božinov za minimalac Partizana protiv Čukaričkog (VIDEO)

14.08.2016. 18:55
Bozinov
Bozinov / Izvor: MN Press

U crno-belom derbiju slavio domaći tim.

Partizan je u derbiju 5. kolu Superlige Srbije minimalno pobedio Čukarički golom Valerija Božinova u 26. minutu, ali nije igrom oduševio oko četiri hiljade navijača koji su se okupili na stadionu u Humskoj. Izabranici Marka Nikolića su samo u pojedinim delovima meča držali konce igre u svojim rukama, pa je jasno da je i pred trenerom i pred igračima crno-belih još mnogo rada ukoliko žele da postanu ozbiljan rival Crvenoj zvezdi u trci za titulu.

CRNO-BELA PORODICA: Ljubimac navijača Partizana bodri fudbalere sa tribina (FOTO)

Partizan je loše otvorio utakmicu, Čukarički je dominirao u prvih sedam, osam minuta, ali nije stigao do ozbiljnije prilike. Posle tog perioda, Partizan je zaigrao mnogo bolje, domaći igrači su nametnuli ritam igre koji im odgovara, više su držali loptu u svom posedu, ali nisu uspevali da dođu do šanse. Domaći tim je ipak poveo preko Božinova u 26. minutu. (gol možete da pogledate OVDE). Ispostavilo se na kraju da je treći gol Bugarina u ovoj sezoni bio dovoljan za tri boda i drugu vezanu pobedu crno-belih u ovoj sezoni.

ODLIČNE VESTI ZA PARTIZANOVCE: Crno-beli ipak u Evropi (FOTO)

Partizan je sve dileme oko pobednika meča mogao da reši u 30. minutu. Golman gostiju Petrić je nepotrebno istrčao na 30 metara od gola, Nemanja Mihajlović je bio brži i stigao do lopte pre nje, ali je oklevao sa udarcem, a zatim i bio sebičan, pa je šansa otišla u nepovrat.

ISTORIJA: Pogledajte šta se PRVI PUT desilo u SRPSKOM fudbalu (FOTO)

Na startu drugog poluvremena trener Partizana Nikolić bio je primoran da napravi izmenu, lakše povređenog kapitena Sašu Ilića zamenio je Darko Brašanac. Partizan je je bio bolji u nastavku, imao je i nekoliko odličnih prilika, ali nije uspeo da duplira prednost i reši meč na vreme. Rezervista Alen Stevanović i levi bek Nemanja Miletić su imali dobre prilike, ali ostalo je 1:0. U 90. minutu Čukarički je mogao do izjednačenja. Jovanović je posle centaršuta Bulatovića šutirao glavom sa peterca, ali je pogodio stativu, pa je ostalo 1:0 za domaćina.

MOLBA KOŠARKAŠA: Vodite ljubav, a ne rat (VIDEO+FOTO)

PARTIZAN - ČUKARIČKI 1:0
Strelac: Božinov u 26. minutu. Stadion: Partizana. Gledalaca: 4.000. Sudija: Srđan Jovanović (Beograd)

PARTIZAN: Šaranov, Vulićević, Balažic, Milenković, Miletić, Everton, Radović, Ilić (od 48. Brašanac), Mihajlović, Đurđić (od 68. Stevanović), Božinov (od 83. Marjanović).

ČUKARIČKI: Petrić, Bulatović, Pjasentin, E. Mašović, Živković, Docić (od 46. Regan), Tomić, Srnić, Radonjić (od 59. Jevtić), Mandić (od 87. A. Mašović), Jovanović.

AMERIKANAC PITAO TEODOSIĆA O DOLASKU U NBA: Kapiten Srbije mu je dao NEDVOSMISLEN odgovor (FOTO)