9°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

BRUKA: Saudijci odbili da stoje mirno tokom minuta ćutanja za žrtve terorističkog napada (VIDEO+FOTO)

08.06.2017. 16:20
AustrSaud
AustrSaud / Izvor: Reuters

Oglasio se i FS Australije, očekuje se reakcija FIFA.

Nezamapćeni skandal dogodio u Adelajdu pred početak utakmice kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, između Australije i Saudijska Arabije (3:2). Fudbaleri Saudijske Arabije trčali po terenu za vreme minuta ćutanja za žrtve terorističkog napada u Londonu. Navijači i reprezentativci Australije ostali su čudu zbog toga što se fudbaleri Saudijske Arabije nisu uobičajeno postrojili na centru igrališta i minutom ćutanja odali poštu žrtvama terorističkog napada prošle subote u Londonu, kad je ubijeno osam osoba.

PRIJOVIĆ PRIZNAO PRED DEBI: Jedna stvar me BAŠ IZNENADILA (FOTO)

MUSLINU NIJE SVEJEDNO: Poruka Bejla MORA da ZABRINE Orlove! (FOTO)

Nekolicina reprezentativaca Saudijske Arabije je ostala mirna, s rukama iz leđa, pojedini su se podbočili, a bilo je i onih koji su nastavili da šetaju po terenu ili vezuju kopačke. Izveštači iz Australije javili su da ni na klupi gostujućeg tima nije bilo mirno. Pored zvižduka koji su dobili od pristunih navijača na stadionu u Adelaidu, ovaj incident izazvao je i veliku pažnju i na društvenim mrežama. Uglavnom su svi komentari osuđujući i negativni prema fudbalerima iz ove arapske države.

TURNIR PRIJATELJSTVA: Zvezda do POLUFINALA bez primljenog gola, tamo je čeka GRADSKI rival (FOTO)

NOVAK JE PREDAO KRUNU U PARIZU: Evo kakva je bila REAKCIJA Jelene Đoković (FOTO)

Saudijci su se nevešto branili da nisu znali da će meč početi minutom ćutanja, ali su se odmah zatim oglasili iz FS Australije saopštenjem.

- Pre utakmice postignut je dogovor sa čelnicima Azijske konfederacije i FS Arabije da se održi minut ćutanja žrtvama terorističkog napada u Londonu među kojima su i dve Australijanke. SVe strane su se složile da meč počne minutom ćutanja - stoji u saopštenju.

MEKINRO ŠOKIRAN: Da mi je neko ovo pričao za Noleta, rekao bih mu da je LUD! Evo i zbog čega…