SPREČENA BRUKA PIKSIJEVIH "ORLOVA": Nejaka Bugarska "očitala lekciju" Srbiji, ali Lazovićeva bomba je donela slavlje

20.06.2023. 19:36
Bugarska - Srbija
Bugarska - Srbija / Izvor: Tanjug/ilustracija

Kvalifikacije za Evro 2024.

Bugarska fudbalska reprezentacija je dočekala Srbiju u Razgradu u okviru kvalifikacija za Prvenstvo Evrope koje će se 2024. održati u Nemačkoj. Na kraju je bilo 1:1 iako su par sekundi pre kraja izabranici Mladena Krstajića nalazili pred pobedom,

ZVEZDA OVAKVOG IGRAČA NIJE IMALA: Žan Filip Kraso predstavljen na Marakani (VIDEO)

POJAČANJE U NAPADU: Crno-beli vratili brzonogog ofanzivca!

KRSTAJIĆ DOČEKAO SRPSKU DELEGACIJU: U "klinču" sa direktorom reprezentacije (VIDEO)

U prvom poluvremenu nije viđen zanimljiv fudbal, jedino se prilika Ruseva može nazvati dobrom (bio je to pravi zicer), ali golovi nisu viđeni. Ipak, odmah na početku drugog poluvremena Bugari su poveli posle lepe akcije koju je krunisao Kiril Despodov. Srbi su bili uspavani i kazna za to je došla.

Kvalifikacije za EP

Bugarska – Srbija 1:1 (0:0)

Strelci: Despodov 47, Lazović 96.

Stadion: Huvepharma arena

Sudija: Kreg Poson (Engleska)

Bugarska: Đulgerov, Popov, Antov, Hristov, Gruev, Petkov, Iliev (od 66. Stefanov), Kraev, Čočev (od 66. Krastev), Rusev (od 86. Petrov), Despodov (od 78. Delev).

Srbija: V. Milinković-Savić, Milenković, Gudelj, Pavlović, Živković (od 71. Lazović), Kostić (od 71. Mladenović), Lukić (od 58. Jovanović), Maksimović (od 81. Grujić), Sergej Milinković - Savić, Tadić, Joveljić.

Želeli su Srbi da stignu barem do izjednačenja, ali očajno su igrali Piksijevi izabranici i osim dva pokušaja Dejana Joveljića pred sam kraj nisu bili blizu ni tog jednog boda. Ipak, kada je izgledalo da je sve gotovo u poslednjim sekundama je Darko Lazović uspeo da izjednači.

Međutim, selektor Stojković ostaje da se zamisli kako misli da se plasiramo na Šampionat Evrope ako ovako igramo.

"Orlovi" su pre duela u Razgradu savladali najpre Litvaniju u Beogradu, a onda i Crnu Goru u Podgorici – identičnim rezultatom (2:0), dok su Bugari imali samo bod iz tri susreta.

Šta se događalo na meču u Razgradu pročitajte ovde.

KRAJ UTAKMICE

96. minut
1:1 Lazović. Kakva bomba u poslednjim sekundama. Srbija je uspela da dođe do boda.
96. minut
Jovanović je oklevao i na kraju nije ni šutirao, Ostaje još malo šansi.
92. minut
Opet je blokiran Joveljić.
90. minut
Igraće se još šest minuta.
89. minut
Velika šansa za Joveljića, ali je izublokiran njegov šut i ostaje samo malo šansi da se izbegne poraz.
81. minut
Ušao je Marko Grujić umesto Nemanje Maksimovića.
76. minut
Gudelj greši početnički, ali kontru prekida Vanja Milinković.
71. minut
Srbija menja krilne igrače. Filip Mladenović i Darko Lazović umesto Andrije Živkovića i Filipa Kostića.
69. minut.
Bugari su pogodili prečku. Pušten je sam Filip Krastev, ali sreća je bila na strani Srbije.
64. minut
Srbija kreće više da napada. Pavlović je pao u šesnaestercu, ali sudija nije ni razmišljao o penalu.
60. minut
Nova prilika za Bugarsku, ali Despodov je glavom pucao pored gola.
58. minut
Srbija će igrati sa dva napadača. U igri je sada i Đorđe Jovanović koji je ušao umesto veznjaka Saše Lukića.
47. minut
1:0 za Bugarsku! Kiril Despodov je posle lepe akcije i uspavanih Srba rutinski pogodio mrežu.
46. minut
Krenulo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minut
Prvi šut Srbije u okvir gola. Ipak, Lukićev šut je bio toliko slab da nije mogao da ugrozi mrežu Bugara.
38. minut
Joveljić je sjano odložio za Lukića, ali on je iz izgledne pozicije neverovatno loše šutnuo. Srećom po njega sviran je ofsajd, tako da se ne će računati da je promašio.
31. minut
Rusev je izašao jedan na jedan sa Vanjom, ali je pucao pored gola.
24. minut
Opet dobra korner Kostića. Milinković-Savić je glavom pucao preko gola.
15. minut
Brza akcija naše selekcije. Kostiću je lopta prešla preko noge i završila malo preko gola Đulgerova.
8. minut
Šansa i za Bugarsku, ali ostaje 0:0.
7. minut
Živković je dobro prošao. Umalo autogol Antova, ali ipak je Đulgerov bio pribran.
3. minut
Korner za Srbiju. Odlično je izveo Tadić, a Milenković je glavom udario lepo, ali je loptra prošla pored desne golmanove stative.