BUNDESLIGA: Bajern bacio petardu, povredio se Aleksandar Pavlović

16.03.2024. 18:41
Aleksandar Pavlović
Aleksandar Pavlović / Izvor: Profimedia

Bavarci efikasni na gostovanju u Darmštadu.

Fudbaleri Bajerna su definitivno izašli iz krize i počeli rafalno da rešetaju. Prošle nedelje su protiv Majnca postigli osam golova, da bi danas u okviru 26. gola slavili na gostovanju u Darmštadu sa 5:2.

SAMO JE SOMER BOLJI: Vanja nastavlja da blista, a agonija Lazara Samardžića još uvek trajeVanja Milinković-Savić

ROMA U PROBLEMU: Dibala mora na bolovanjePaolo Dibala

ROMA U PROBLEMU: Dibala mora na bolovanje

ADŽIĆ PONOVO POGODIO: Ipak, Brđani nisu slavili na "krovu"Luka Adžić

ADŽIĆ PONOVO POGODIO: Ipak, Brđani nisu slavili na "krovu"

Nije dobro počelo po Bajern, jer je poslednjeplasirana ekipa Bundesliga prva došla do prednosti u 28. minutu kada je Tim Skarke pogodio mrežu Manuela Nojera.

Samo osam minuta je trajalo vođstvo Darmštada, jer je Džamal Musijala izjednačio rezultat u 36. minutu. Do kraja prvog dela meča, Bajern je uspeo da dođe do prednosti, jer je u nadoknadi vremena prvog dela igre pogodio Hari Kejn.

U drugom poluvremenu je Musijala ponovo bio precizan, dok je potvrdu pobede ekipe iz Minhena doneo Serž Gnabri u 74. minutu meča.

Pobeda Bavaraca ostala je u senci povrede mladog Aleksandra Pavlovića koji je u 59. minutu morao da izađe iz igre.

Od ostalih duela 26. kola Bundeslige treba izdvojiti trijumfa Majnca u derbiju začelja protiv Bohuma sa 2:0. Dvostruki strelac bio je Burkart.

Krizi Volfsbrga kao da nema kraja. Vukovi su još jednom razočarali na svom terenu porazom od 1:3 od Auzgburga. Za razliku od njih Union Berlin je savladao Verder sa 2:1 i najavio bolje dane i pohod ka sredini tabele.