BUNDESLIGA: Bajer na dva boda od titule! Debakl Bajerna

06.04.2024. 18:43
FK Bajer Leverkuzen
FK Bajer Leverkuzen / Izvor: Profimedia

Odigrano je još pet mečeva u nemačkoj Bundesligi, a najbitnija vest je svakako da je Bajer Leverkuzen savladao Union Berlin u gostima (1:0) čime je došao u situaciju da mu još samo dva boda fale da i zvanično obezbedi titulu.

U tome mu je pomogao Hajdenhajm, koji je na svom terenu šokirao Bajern (3:2), iako je tim iz Minhena imao dva gola viška.

Leverkuzen je produžio niz nepobedivosti, a tim Ćabija Alonsa i dalje ne zna za neuspeh u ovoj sezoni. Do nove pobede je „farmaceute“ doveo Florijan Virc, koji je u osmom minutu nadoknade prvog dela pogodio iz penala za konačnih 1:0. Pre toga je Bajeru posao olakšao Robin Gosens, koji je nekoliko minuta ranije zaradio crveni karton.

Ovm trijumfom je Lever došao na samo dva boda od titule, pošto imaju 16 više od Bajerna, na šest kola do kraja. Гаврила

Senzacija u Hajdenhajmu, gde je domaćin savladao Bajern Minhen, rezultatom 3:2 (0:2).

Činilo se da će Bavarci stići do lake pobede, kojom će konačni izaći iz krize, pošto je Hari Kejn doneo prednost gostima u 38, da bi u 45. Serž Ganbri duplirao vođstvo.

Ipak, u nastavku šok za i dalje aktuelnog prvaka Bundeslige. Već u 50. je Kevin Sesa smanjio, da bi samo minut kasnije Tim Klajdenst poravnao. Tri boda je Hajdenhajmu doneo upravo Klajdenst, koji je u 78. postavio konačnih 3:2.

Neverovatna partija Lajpciga, predvođena Loisom Opendom. „Bikovi“ su porazili Frajburg u gostima, rezultatom 4:1 (3:0), čime su ostali u trci za direktan plasman u Ligu šampiona.

Sve je bilo rešeno već u prvom delu meča. Amadu Haidara je posle 60 sekundi doneo prednost gostima, posle asistencije Opende, koji se u strelce upisao u 18. Isti igrač je u 44. povisio na 3:0.

U nastavku smo videli još dva gola. Openda je sjajnu partiju krunisao asistencijom za Benjamina Šeška u 54, da bi u 59. Vinčenco Grifo postavio konačnih 4:1.