BUNDESLIGA: Frajburgu ''legao'' remi Uniona, gori u borbi za Ligu šampiona

29.04.2023. 19:16
Bundesliga
Bundesliga / Izvor: Reuters

Lajpcig takođe sve bliži.

Mečevi 30. kola Bundeslige odigrani danas dsoneli su novo zaoštravanje borbe oko pozicija koje vode u Ligu šampiona. Union Berlin remizirao je bez golova sa Bajerom, što je iskoristio Frajburg koji je minimalcem slavio na gostovanju Kelnu. Lajpcig je takođe minimalnom pobedom protiv Hofenhajma uspeo da se približi pozicijama koje vode u ewlitno takmičenje.

PREMIJER LIGA: Furiozni Brajton, tragedija Notingem Foresta

RUBIJALES: Ako se Mesi vrati, biće dočekan raširenih ruku

SEDAM PLUS U LONDONSKOM DERBIJU: Kristal Palas razbio Čekićare i obezbedio opstanak

Keln je bio i bolji rival od Frajburga danas, ali su gosti bil iti koji su postigloi gol vredan pobede. Posle nerešenog rezultata na poluvremenu, u 54. minutu je Japanc Ricu Doan postigao gol koji se ispostavio kao vredan pobede i tri boda kojim se Frajburg izjednačio sa Unionom koji nije uspeo da savladal Bajer.

Tim iz Berlina uspeo je da izdrži nalete gostiju koji se posle katastrofalnog starta sezone sve više približavaju zoni Lige šampiona. Imao je Bajer nekoliko dobrih napada u finišu meča, ali je ostalo 0:0.

Lajpcig je dočekao Hofenhajm koji je blizu zone ispadanja i dodatno mu je otežao situaciju pobedom od 1:0, a strelac jedinog gola na meču bio je Nkunku u 28. minutu. Lajpcig je bio dominantan rival, ali nije uspeo da postigne još neki gol na meču.