BUNDESLIGA: Šalke konačno slavio u gostima, Majnc nastavio seriju pobeda

04.03.2023. 18:24
Bundesliga
Bundesliga / Izvor: Profimedia

Nastavljeno prvenstvo Nemačke.

Fudbaleri Uniona iz Berlina remizurali su kao domaćini protiv ekipe Kelna rezultatom 0:0, u meču 23. kola nemačke undeslige.

PREMIJER LIGA: Siti SRUŠIO ”Svrake”! Arsenal PRIMIO GOL ZA 11 sekundi (VIDEO)

Klop: Derbi sa Junajtedom je ogromna utakmica

TERZIĆ: Crvena zvezda nikada nije bila mlađa, lepša i zdravija

Ekipu iz prestonice, koja je jedan deo sezone provela i kao lider šampionata, očigledno je počeo da stiže umor i u poslednja tri meča ne da nisu došli do trijumfa nego čak nisu uspeli ni jednom da zatresu mrežu rivala.

Utakmica u Berlinu nije donela previše uzbuđenja, a posebno je bilo nesadržajno prvo poluvreme gde je viđen svega jedan udarac u gol i to od strane gostiju.

Golu Frederika Renova je u 20. minutu zapretio Stefen Tiges, ali je danski golman dobro reagovao i zaustavio udarac napadača gostiju koji je tukao sa distance.

To je bilo praktično sve vredno pomena tokom prvih 45. minuta, a u nastavku je Keln imao nekoliko dobrih prilika preko Florijana Kajnca od kojih je svakako najbolja bila ona u 58. minutu. Ofanzivac gostujućeg tima je tada sa petnaestak metara dobro tukao pod prečku Uniona, ali je njegov udarac sjajnom intervencijom zaustavio raspoloženi Renov.

Imao je svoje pokušaje i berlinski tim, koji je nekako i uspevao da dođe do protivničkog šesnaesterca ali u završnicama akcija nikako nisu uspevali da pronađu prostora za udarac, pre svega zahvaljujući izuzetno disciplinovanoj odbrani rivala.

Na kraju je meč završen najnepopularnijim rezultatom, što će Unionu doneti zaostatak od pet bodova u odnosu na prvoplasirani Dortmund.

Fudbaleri Auzburga su na svom terenu sa 2:1 bili bolji od Verdera iz Bremena.

Golove za ekipu iz Bavarske su postigli Beljo i Mejer, dok je jedini gol za zelene postigao Štege.

Šalke je posle deset utakmica na strani upisao svoju prvu pobedu u gostima. Prva tri boda upisali su protiv ekipe Bohuma, koja se nalazi na pretposlednjem mestu tabele Bundeslige.

Veliku i bitnu pobedu Šalkeu su doneli Rajman koji je postigao autogol, dok je trijumg potvrdio Balter u 79. minutu meča.

Majnc je na svom terenu bio bolji od Hofenhajma sa 1:0.

Jedini gol na meču je postigao Bareiro u 35. minutu meča.

Na utakmicama Borusija Menhengladbah - Frajburg, odnosno Union Berlin - Keln nije bilo golova.