BUNDESLIGA: Jovetić ušao u istoriju, ali Keln ipak slavio (VIDEO)

15.08.2021. 20:54
Stevan Jovetić
Stevan Jovetić / Izvor: Profimedia

Komp,letirano je prvo kolo u Nemačkoj.

Danas su odigrana poslednja dva meča prvog kola Bundeslige, a Stevan Jovetić bio je strelac za Hertu koja je ipak na kraju poražena od Kelna sa 3:1, dok je Majnc iznenadio Lapjcig i ostvario minimalnu pobedu 1:0.

„Najjači šut“ uz najkvalitetniju muziku u Nišu

ISPUNJENA MURINJOVA ŽELJA: Veliko pojačanje stiglo u Rim (FOTO)

FIFA JASNA: Klubovi Premijer lige moraju da puste igrače na mečeve kvalifikacija za SP

Stevan Jovetić počeo je u startnoj postavi Herte i već u šestom minutu je doveo goste u vođstvo. Jovetić je tako ušao u istoriju kao tek drugi igrač koji je postizao golove u svih pet najjačih liga na Starom kontinentu pored Rumuna Florina Radučoja. Međutim, to nije bilo dovoljno za trijumf protiv Kelna. Domaćin je na poluvreme otišao sa nerešenim rezultatom zahvaljujući pogotku Modeste u 40. minutu, da bi to potpunog preokreta stigao u nastavku. Florina Kainc je u smao tri minuta sa dva gola potopio sve nade Herte da može do pozitivnog rezultata golovima u 52. i 55. minutu. Stigla je Herta do gola u 80. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda pregledom VAR-a, pa je tako potonula i poslednja nada Berlinaca.

Majnc je priredio veliko iznenađenje i kao domaćin savladao favorizovani Lajpcig, a sve je rešeno već u prvom poluvremenu pošto je Musa Niakate postigao gol u 13. minutu. Lajpcig je u ostatku utakmice imao veći posed, napadao konstantno, ali je sve to bilo jalovo pa je Majnc stigao do tri boda.

Pogledajte kako izgleda italijanska sportska novinarka Dileta Leota.